Női röpi Euroliga: vereség Romániában a házigazdáktól

MTI MTIMTI MTI
2013.06.28. 21:40
A magyar női röplabda-válogatott simán, három játszmában kikapott a román csapattól az Euroliga-sorozat harmadik állomásán, Craiovában.

Négy egymást követő hétvégén mind a négy csoportszereplő otthonában rendeznek egy-egy tornát. A nyitányon, Bursában a magyarok legyőzték a románokat, kikaptak a bolgároktól és a törököktől, majd a múlt hét végén, Kecskeméten vereséget szenvedtek a bolgároktól, megverték a törököket, végül kikaptak a románoktól, így a sorozat felénél a harmadik helyen álltak.

Az összesítés alapján az első kettő jut a négyes döntőbe, ahol a másik csoport két legjobbjával találkozik.

NŐI RÖPLABDA EUROLIGA
B-CSOPORT, 3. KÖR, 1. FORDULÓ

ROMÁNIA–MAGYARORSZÁG 3:0 (14, 16, 9)
Craiova, 650
néző. V: Bakunovics (fehérorosz), Brutman (horvát)
ROMÁNIA: Ilie 11, Calota 1, Nemtanu 12, Onyejekwe 10, Baciu 8, Salaoru 5. Cs: Trica (liberó). Szövetségi kapitány: Marian Constantin
MAGYARORSZÁG: Milovits 3, Sándor 8, Kovács T. 4, Nagy M. 6, Pallag 7, Dobi 2. Cs: Molcsányi R. (liberó), Széles 1, Szakmáry 1, Tálas. Szövetségi kapitány: Hollósy László
Az eredmény alakulása. 1. játszma: 5:1, 7:3, 10:7, 14:9, 17:14. 2. játszma: 5:1, 7:5, 9:8, 14:12, 17:14. 3. játszma: 3:3, 7:4, 10:5, 14:8, 17:8
Marian Constantin:
– Nagyon jól játszottunk. Koncentráltak voltak a lányok és nagyon keveset hibáztak. Sokat segített az is, hogy hazai pályán szerepelhettünk. Nem tudom, mi történt a magyar csapattal, biztosan megviselte a játékosokat a hosszú út. Azonban a mi érdemeinkből ez semmit sem von le.
Hollósy László: – Nem lehet ezt a vereséget csak arra fogni, hogy sok a hiányzónk. Taktikailag mérhetetlenül fegyelmezetlenül játszottunk. Az első és a második játszma közepéig tapadtunk ellenfelünkre, majd rendszeresen megcsináltuk a nyitásrontás-rossz fogadás kombinációt. Tudtuk, hogy nehéz dolgunk lesz alapembereink nélkül, ennek ellenére többet vártam a mérkőzéstől.
A csoport másik mérkőzésén: Törökország–Bulgária 3:2 (–19, –13, 18, 15, 10)
AZ ÁLLÁS: 1. Bulgária 14 pont, 2. Románia 11, 3. Törökország 9, 4. MAGYARORSZÁG 8
A három- és a négyszettes győzelem 3, az ötszettes siker 2, az ötszettes vereség 1 pontot ér