Floorball: a Tűzmadarak elégették a Pillangók előnyét

2015.03.03. 10:43
A hét végén szünet volt a férfi floorballbajnokságban, csak a női bajnokságban rendeztek mérkőzéseket – mindkét összecsapás döntetlennel zárult.
A 14. fordulót rendezték a női első osztályban a hétvégén, a Pillangók Érden fogadták a Phoenixet, míg a komáromi SZPK-sok látták vendégül az egri Eszterházy MEISE együttesét. Az IBK Cartoon Heroes ezúttal szabadnapos volt. A bajnoki címért négy csapat van elsősorban versenyben az ötös mezőnyből, a Neumann Pillangók, az IBK, a címvédő SZPK és az Eszterházy MEISE, akiket a forduló előtt mindössze három pont választott el egymástól.

A helyzet ezúttal nem változott, mivel mindkét mérkőzésen döntetlen született, ráadásul ugyanannyi góllal. A Pillangók–Phoenix találkozón kisebb meglepetésre a vendégek szerezték meg a vezetést, utána viszont a Neumann egészen 4–1-ig elhúzott a második harmad közepére. A játékrész végére sikerült felzárkóznia a Tűzmadaraknak, majd a szünetet követően a vezetést is sikerült megszerezniük öt perccel a vége előtt, 6–5. Végül a Pillangók kettős emberelőnyből egyenlítettek, így a találkozó 6-6-os állással végződött.

A tavalyi bajnokság első két helyezettje csapott össze a forduló másik mérkőzésén, ahol szintén a vendégek szerezték meg a vezetést, és bár az SZPK-nak kétszer is sikerült egyenlíteni, de végül az egy gólos előny megmaradt a MEISÉ-nél az első harmadra. A középső húsz percben három gólt láthattak a nézők, melyből kettőt az egriek, egyet a komáromiak szereztek, ezzel 3–5 volt az állás két harmad után. Izgalmasra sikerült a véghajrá, a hazaiak háromszor is örülhettek, és a vezetést is átvették a 45. percre, de örömük csupán tíz percig tarthatott, ekkor szerezte a mérkőzés utolsó gólját Leitner Nóra a MEISE csapatából, ezzel beállítva a 6–6-os végeredményt.