Férfi röpi Euroliga: kikaptunk Montenegrótól

MTI MTIMTI MTI
2013.06.28. 21:42
A magyar férfi röplabda-válogatott háromjátszmás mérkőzésen kikapott a montenegrói csapattól az Euroliga-sorozat harmadik, podgoricai állomásán.
A magyarok az első két tornán, Kecskeméten és Barcelonában mindhárom mérkőzésükön vereséget szenvedtek. A montenegrói összecsapások után Csehországban zárul a sorozat.Összesen három csoport van, mindegyikből az első, valamint a másodikak közül a legjobb jut be a négyes döntőbe.FÉRFI RÖPLABDA EUROLIGA
B-CSOPORT, 3. KÖR, 1. FORDULÓ

MONTENEGRÓ–MAGYARORSZÁG 3:0 (17, 20, 15)
Podgorica, 400
néző. V: Brandstätter (osztrák), Brlas (horvát)
MONTENEGRÓ: B. Csuk 3, Markovics 4, Minics 17, Csacsics 11, Szuljagics 8, Vujovics 1. Cs: Raszovics (liberó), Babics, G. Csuk, Milivojevics, Radunovics, Strugar. Szövetségi kapitány: Nikola Matijasevics
MAGYARORSZÁG: Bagics 3, Kovács Z. 6, Baróti 7, Gergye 6, Nagy J. 5, Kaszap 4. Cs: Dömötör (liberó), Tóth A., Szabó D. 1. Szövetségi kapitány: Demeter György
Az eredmény alakulása. 1. játszma: 4:2, 6:7, 14:12, 17:14. 2. játszma: 4:4, 6:7, 12:14, 16:17, 20:20. 3. játszma: 7:5, 12:8, 14:9, 17:11
Nikola Matijasevics:
– Egész héten azt hajtogattam a fiúknak, hogy ne tekintsék magukat esélyesnek. Igyekeztem levenni a terhet a vállukról, és talán sikerült is. Az adódó lehetőséget azonban megragadtuk, és az eredménnyel is elégedett vagyok.
Demeter György: – Kritikus helyzetekben rontottunk el több nyitást is. Szegény embert az ág is húzza, a második szettben a játékvezetők több pontot is elvettek tőlünk. Ám nem foghatjuk erre az első és a harmadik játszmában nyújtott teljesítményünket.
A csoport másik mérkőzésén: Spanyolország–Csehország 3:1 (–28, 11, 17, 19)
AZ ÁLLÁS: 1. Csehország 17 pont, 2. Montenegró 14, 3. Spanyolország 10, 4. MAGYARORSZÁG 1
A három- és négyszettes győzelem 3, az ötszettes siker 2, az ötszettes vereség 1 pontot ér