WTCC: Michelisz száguldott, épphogy megúszta a balesetet

2017.05.25. 21:16
Az első szabadedzés végeredménye – <a href="http://www.nemzetisport.hu/data/cikk/2/57/12/91/cikk_2571291/michelisz.png" target="_blank"><strong>A NAGYÍTÁSHOZ KATTINTSON A KÉPRE</strong></a><br />
Michelisz Norbert volt a leggyorsabb a túraautó-világbajnokság (WTCC) Német Nagydíjának első szabadedzésén csütörtök este. A biztató kezdés azonban kicsit sem volt zökkenőmentes...

A Honda magyar pilótájának 8:43.255-ös körideje volt a legjobb a Nürburgringen csütörtök este, közel egy másodperccel (0.819) gyorsabb volt a második helyen záró Rob Huffnál (Citoën). A WTCC honlapjának beszámolója alapján Michelisz a gyakorlás végéhez közeledve kis híján hatalmasat bukott, ugyanis jobb elülső defektet kapott, lement a pályáról, de szerencsére el tudta kerülni az ütközést – sem ő, sem az autója nem sérült meg.

„Az első szabadedzés végén Norbi elülső defektet kapott, elhagyta a pályát, de szerencsére sem neki, sem az autónak nem esett baja. A forma pedig biztató, a teszt második helye után az FP1-et megnyerte" – olvasható Michelisz Facebook-oldalán.

A csütörtöki szabadedzésen a harmadik helyen egy másik citroënes, Tom Chilton végzett. A Zengő Motorsport versenyzői közül Aurélien Panis a 13., Nagy Dániel a 14. pozícióban zárt.

A második szabadedzést pénteken reggel rendezik (8.15), majd az időmérőt 12.45-kor. A háromkörös futamokra szombaton (11.20 és 12.45) kerül sor.