WTCC: Michelisz az első helyért csatázva ütközött Monzában

2017.04.30. 12:37
Az ütközés (Fotó: AFP)
Michelisz Norbert az ötödik helyről rajtolva az első helyért küzdött a túraautó-vb monzai állomásának első futamán, de összeütközött a marokkói Mehdi Bennanival. A főversenyen a hatodik helyen végzett.

Michelisz a mezőny többi tagjához hasonlóan kihasználta az első sorban beragadó Tom Coronel hibáját, és feljött a 3. helyre. Hamarosan megelőzte az előtte haladó Tom Chiltont, majd Bennanit támadta. A célegyenesre fordító Parabolica-kanyar bejáratánál megpróbálta megelőzni az élen száguldó marokkóit, a belső íven a Citroën mellé ért a Hondával, mire Bennani becsukta a kaput, a két autó összeütközött és kisodródott a pályáról.

Michelisz vissza tudott evickélni a bokszba, de fel kellett adnia a versenyt.

A futamot Chilton nyerte meg Robert Huff és Tiago Monteiro előtt. Nagy Dániel a Zengő-istálló autójával a 11. lett.

Michelisz ezzel negyedik a pontversenyben.

Michelisz: Nem tudom, mikor voltam legutóbb ennyire mérges

A főversenyben a hatodik pozícióból rajtoló Michelisz rögtön a start után előzött egyet, ám többre már nem futotta. Sőt, a magyar pilótának inkább védekeznie kellett Néstor Girolamival szemben. Az argentin sikerrel támadott, és ami külön pech, hogy a végén mindössze egyetlen ezred (!) volt a különbség kettejük között.

Így Michelisz a hatodik lett. Nagy Dániel, a Zengő Motorsport versenyzője a 14. helyen fejezte be a viadalt. A győzelmet a svéd Thed Björk szerezte meg.