WTCC: Michelisz a legjobb hondás, az első sorból rajtol

2016.09.24. 10:10
Michelisz Norbert az első versenyen kedvező pozícióból indul (Fotó: Honda)
Michelisz Norbert legjobb hondásként a 9. helyen zárta a túraautó-vb sanghaji versenyhétvégéjének időmérő edzését, így az első versenyt a 2. helyről kezdi.

A három gyári hondás közül csak Michelisz jutott tovább az időmérő első szakaszából,Tiago Monteiro mindkét versenyt a 14. helyről kezdi, Rob Huff pedig a 15. rajtkockába állhat fel.

Az idei időmérőkön egyetlen hondásként kivétel nélkül top tízes Michelisz a második szakaszt a 9. helyen zárta, így John Filippi mellől az első sorból rajtolhat az első vasárnapi futamon, amely 8.35-kor kezdődik. A második verseny rajtja 9.50-kor lesz, mindkét versenyt közvetíti az Eurosport1 és az M4 Sport.

A másodikat a 9. helyről kezdi.

A Zengő Motorsport versenyzői közül Ficza Ferenc a 17., Nagy Dániel a 18. helyről indulhat.

Az időmérőt José María López nyerte meg, Yvan Muller a második lett, a jó eredményekkel járó plusz pontoknak köszönhetően a Citroën bebiztosította a gyártók vb-címét.