Motorsport: Havas Attila nyerte az F500-as sorozat első viadalát

MTI MTIMTI MTI
2019.06.03. 17:23
Havas Attila győzött a motorcsónakos F500-as világbajnoki sorozat hétvégi első, borettói állomásán.

A Nemzeti Versenysportszövetség (NVESZ) hírlevele szerint a borettói versenyhétvégén a magyar motorcsónakosok két kategóriában voltak érdekeltek: F250-ben a többszörös világ- és Európa-bajnok Bodor Péter, míg F500-ban a szintén sokszoros vb- és Eb-győztes Havas Attila képviselte a magyar színeket.

Az időmérők alapján mind a két versenyző előkelő pozícióból indulhatott.

Havas Attila az F500 versenyhétvége három futamából kettőt megnyert, egyben a második helyen ért célba, így az összesített pontok alapján az első helyen végzett.

Bodor Péternek ugyanakkor nem volt szerencséje: az első futam során uszadékkal találkozott a vízen, motorcsónakjának eltört a propellere, így csupán a 7. helyen fejezte be a viadalt.