MotoGP: Márquez taktikázott a legjobban, győzött Brnóban

2017.08.06. 15:39
Marc Márquez taktikázott a legügyesebben a Cseh Nagydíjon (Fotó: AFP)
Marc Márquez a legjobb ütemben cserélt motort a száradó pályán, így esélyt sem adott riválisainak a gyorsaságimotoros-vb Cseh Nagydíján. A másik gyári Hondával versenyző Dani Pedrosa lett a második, a középmezőnyből magát felverekedő yamahások pedig a 3. és 4. helyen értek célba.

Mindenki esőgumikon rajtolt, de mivel száradt a pálya, idő kérdése volt, ki mikor vált slickekkel felszerelt motorra. Márquez találta el legjobban, mikor kell cserélni – mire a többiek később egymás után a bokszba hajtottak, csak messze a spanyol mögé jöttek vissza.

A verseny elején vezető Jorge Lorenzo gépcseréje volt a legrémesebb, ugyanis amikor a bokszba hajtott, a Ducatinál nem tudták menetkész állapotba hozni a cseremotorját, így sok időt veszített, és csak a 15. lett.

Márquez 14 pontos előnnyel vezet a vb-pontversenyben Maverick Vinales előtt, a hatodikként célba érő Andrea Dovizioso hátránya további hét pont.

A Moto3-as mezőny is vizes pályán rajtolt, és száradó aszfalton ért célba, a futamot a vb-éllovas Joan Mir nyerte meg. A Moto2-ben a száraz pályás start után a futam közben eleredt az eső, új versenyt írtak ki, csupán hat körrel – ezen Thomas Lüthi győzött Álex Márquez előtt.