MotoGP: az eső sem akadályozta Rossit Assenben

KOVÁCS NIKOLETTKOVÁCS NIKOLETT
2017.06.25. 14:52
Valentino Rossi újra ellenállhatatlan volt (Fotó: AFP)
A kilencszeres vb-győztes Valentino Rossi nyerte meg a gyorsaságimotoros-világbajnokság Holland Nagydíját a királykategóriában.

Ha nem kezd el esni az eső a verseny 18. körében, talán simább győzelem lett volna, így viszont az utolsó méterekig izgulhattunk. És ha nincsenek a lekörözések az utolsó két körben, akkor lehet, hogy másik győztesről írnánk most, de ahogy az életben, úgy a sportban sincs „ha”.

A rajtot Johann Zarco kapta el a legjobban és vezetett is a 12. körig, amikor Rossi az élre állt. Az olasz kisodródott később, és Zarco próbálta visszavenni a vezetést, de ütközés lett a vége, amiből a francia jött ki rosszabbul.

Az ötödik helyről végül ő jött ki először motort cserélni, amikor esni kezdett az eső, de utólag rossz döntésnek bizonyult a váltás, ráadásul még meg is büntették, amiért gyorsan hajtott a boxutcában.

A verseny legnagyobb drámája épp az esővel egy időben érkezett, amikor a 17. kör végén Maverick Vinales bukott az utolsó sikánban és feladni kényszerült a versenyt. Ezzel együtt vezető helyét is elvesztette a bajnokságban.

Az utolsó körökre Rossi és Danilo Petrucci volt már csak versenyben az első helyért, és csak centiken múlott, hogy a fantasztikus formában lévő ducatis nem szerezte meg élete első győzelmét.

„Az utolsó három körben a végső előzésre készültem, hiszen a pálya utolsó szakaszában gyorsabb voltam. De az utolsó előtti körben Barberá, majd az utolsó körben Rins lekörözése is megtörte a ritmusomat, így Valentino ellépett. Nem értem, hogy miért nem lengették a kék zászlókat. Persze örülök a második helynek, de ma igazán győzhettem volna” – mondta kissé csalódottan Petrucci, aki 63 ezred másodperccel kapott ma ki.

A harmadik helyért szintén hatalmas harc alakult ki az utolsó körre Marc Márquez, Cal Crutchlow és Andrea Dovizoso között, mely csatát végül a spanyol nyerte meg.

„Az egész verseny nagyon nehéz volt. Ha azt mondják, hogy a futam után csak 11 pontra leszünk az éllovastól az összetettben, azonnal aláírtam volna. Volt néhány figyelmeztető momentumom, de azt mondtam, hogy nincs mire várni, muszáj a dobogón végezni” – értékelt Márquez.

A bajnokságot most Andrea Dovizioso vezeti négy ponttal Vinales, hét ponttal Rossi és tizenegy ponttal Márquez előtt.

A Doktor több mint egy éve nyert legutóbb, még Catalunyában. Ezzel az elsőséggel (ami egyébként a 10. glóriája Assenben) tovább növelte a leghosszabb győzelmi sorozat időtartamát a világbajnokság történetében. 20 év 313 nap – ennyi telt el az első győzelme óta. És ki tudja, hol a vége...