Gyorsaságimotor: Kovács Bálint élre állt összetettben

2019.06.23. 21:08
Rajt-cél győzelmet aratott Kovács Bálint, a H-Moto Team versenyzője a gyorsaságimotoros német bajnokság (IDM) Suzuki Cup kategóriájában, a sorozat belgiumi Zolderben rendezett vasárnapi futamán.

A tavaly összetettben ebben a géposztályban harmadik, 18 éves motoros az IDM hivatalos honlapja szerint 12 másodperces előnnyel ért célba belga riválisához képest, a harmadikként záró német ellenfele pedig már több mint 30 másodperces hátrányban volt Kováccsal szemben a 12 körös verseny végén.

Kovács az idénynyitón, a németországi Lausitzringen két harmadik hellyel kezdett, így most az összetettben 57 ponttal az élen áll, a második svéd motorosnak 50 pontja van.

„Az a legfontosabb, hogy végig ugyanolyan köridőket tudtam futni, sőt, még az időmérős eredményemet is sikerült megjavítanom. Nagyon várom a következő versenyt, amely egy utcai pályán lesz” – nyilatkozta a verseny után a magyar motoros.

A német bajnokság július utolsó hétvégéjén folytatódik Schleizben.