Dakar 2017: Despres átvette a vezetést összetettben

MTI MTIMTI MTI
2017.01.05. 21:16
A francia Cyril Despres nyerte a Dél-Amerikában zajló Dakar-rali csütörtöki, negyedik szakaszát, és az összetettben is átvette a vezetést.

A San Salvador de Jujuy és Tapiza közötti etapon a motorosok között ötszörös bajnok francia mögött a finn Mikko Hirvonen lett a második, míg a harmadik helyen a versenyt korábban már motorral és autóval is megnyerő, spanyol Nani Roma végzett. Az összetettben eddig vezető, francia Sebastien Loeb ezúttal ötödik lett.

A 2011-ben és 2015-ben győztes, katari Nasszer al-Attijah kerékgondok miatt ezen a szakaszon már nem tudott elindulni és feladta a versenyt.

A motorosoknál az osztrák Matthias Walkner volt a leggyorsabb, de összetettben továbbra is a spanyol Joan Barreda vezet. A címvédő, ausztrál Toby Price bukott, és combcsonttörés miatt nem tudta folytatni az idei Dakart.

A pénteki ötödik szakaszon a Tupiza és Oruro közötti 692 kilométeres táv vár a mezőnyre, melyből 447 km lesz a szelektív szakasz. Az idei Dakar jövő szombatig tart, a cél Buenos Airesben lesz.