Autósport: elrajtolt a 15. Hungarian Baja tereprali mezőnye

MTI MTIMTI MTI
2018.08.10. 21:32
Elrajtolt a 15. Hungarian Baja tereprali mezőnye pénteken Veszprém belvárosából, a versenyzőknek 420 kilométernyi mért szakaszt kell teljesíteniük két nap alatt a város környékén.

A rajtot megelőző pénteki sajtótájékoztatón a spanyol Joan „Nani” Roma felidézte, hogy pályafutása első futamgyőzelmét Magyarországon aratta 1994-ben terepmotorral, 2013-ban pedig egyszer már nyert a Hungarian Baja terepralin is.

A világkupát vezető lengyel Jakub Przygonski elmondta: győzelmi ambíciókkal érkezett a versenyre. Navigátorával összeszokott párost alkotnak, szerinte ez lehet a kulcs a sikerhez a magyar futamon.

A vk-pontversenyben mögötte második orosz Vlagyimir Vasziljev nehéznek nevezte a Veszprém környéki pályát, ahol szerinte az óvatos vezetés lehet a jó taktika. Mint mondta, küzdeni fognak azért, hogy továbbra is versenyben legyenek a végső győzelemért.

A futam egyik magyar résztvevője, Lónyai Pál kiemelte: a tereprali-világkupafutam remek alkalmat ad arra, hogy összehasonlíthassák tudásukat a nemzetközi élmezőnyével.

A sajtótájékoztatón részt vett a német Jutta Kleinschmidt, az egyetlen női Dakar-győztes, aki a Nemzetközi Automobil-szövetség felkérésére népszerűsíti a terepralit. Mint mondta, azt szeretné elérni, hogy minél több fiatal csatlakozzon a szakághoz.

A 15. Hungarian Baja tereprali-vk-versenyt pénteken és szombaton tartják Veszprém környékén. Az autósok mellett motorosok, kamionosok, quadosok és side by side kategóriában indulók is rajthoz álltak, a motorosoknál a magyar viadalon dől el, hogy ki nyeri a vk-pontversenyt.