Női BL: Jakabfiék elbukták a 11-es párbajt, a Lyoné a trófea!

2016.05.26. 20:46
A Lyon nyerte meg a női Bajnokok Ligáját, miután tizenegyesekkel legyőzte a Wolfsburgot (Fotó: Reuters)
A francia bajnok Olympique Lyon az 1–1-es rendes játékidőt és a gól nélküli hosszabbítást követően tizenegyesekkel 4–3-ra legyőzte Jakabfi Zsanett csapatát, a Wolfsburg a női Bajnokok Ligája 2015–2016-os kiírásának döntőjében, ezzel négy év után először, összességében harmadszor hódította el a legrangosabb európai klubtrófeát. A magyar válogatott támadó az 59. percig volt a pályán. A mérkőzést Kulcsár Katalin vezette – kifogástalanul.

Az olaszországi Reggio Emiliában, a Serie A-ban szereplő Sassuolo otthonául szolgáló Mapei Stadionban rendezett találkozó első félidejében a Lyon irányította a játékot, a francia csapat megérdemelten vonult előnnyel pihenőre.

A BL-CÍMVÉDŐTŐL A BL-CÍMVÉDŐHÖZ
Ahogyan arról korábban beszámoltunk, a magyar származású Marozsán Dzsenifer a nyártól a Lyonban folytatja a pályafutását. Érdekesség, hogy a német válogatott középpályás a Bajnokok Ligája eddigi címvédőjétől, a 2015-ös győztes 1. FFC Frankurttól igazol át a BL újdonsült címvédőjéhez, az Olympique Lyonhoz.

A vezető gól a 12. percben született, amikor Pauline Bremer alapvonalról középre kotort labdáját Ada Hegerberg passzolta közelről a kapuba. A norvég csatár 13. alkalommal volt eredményes a BL jelenlegi kiírásában (0–1).

A Wolfsburg a második játékrészben is alárendelt szerepet játszott, és Jakabfi Zsanett sem tudott sokat hozzátenni a német együttes játékához. A magyar válogatott támadó becsülettel küzdött, sokat futott, de a labdával kevésszer találkozott, valamint a társaktól sem kapta meg a megfelelő támogatást – aztán az 59. percben lecserélte edzője.

A Német Kupa-győztes Wolfsburg a hajrában is csak alig-alig tudta megközelíteni a Lyon kapuját, a 88. percben (szinte a semmiből) mégis egyenlített. A csereként beálló Tessa Wullaert beadását követően Sarah Bouhaddi kapus melléütött a labdának, amit a védőjénél magasabbra ugró Alexandra Popp a kapuba fejelt (1–1).

A németek gólja után megváltozott a játék képe, a hosszabbításban sokkal inkább kiegyensúlyozottabb meccs folyt a pályán, mint a találkozó korábbi szakaszában, de gólt a nagy helyzetek ellenére sem láthatott a helyszínre kilátogató 15117 néző.

A VILÁGBAJNOK JAPÁN A MECCS EMBERE
A mérkőzés legjobbjának a Lyon világbajnok japán játékosát, az utolsó tizenegyest értékesítő Kumagai Szakit választották meg.

A női BL döntőiben 2010 óta először került sor tizenegyespárbajra, akkor a Lyon 7–6-ra elveszítette a Turbine Potsdam elleni szétlövést. Most sem indult jól az „idegek csatája" a franciák számára, hiszen gólszerzőjük, Ada Hegerberg rontott. Három pár után 3–2-re a Wolfsburg vezetett, utána azonban Nilla Fischer, valamint a Lyont korábban három évig erősítő Élise Bussaglia is hibázott a németektől, így a franciák fordítottak, és 4–3-ra nyertek.

A Lyon 2011 és 2012 után harmadszor hódította el a legrangosabb európai klubtrófeát, és a bajnokság, valamint a hazai kupa megnyerésének is köszönhetően triplázott ebben a szezonban. A 2013-as és 2014-es győztes Wolfsburg először veszített el BL-döntőt.

NŐI BAJNOKOK LIGÁJA
DÖNTŐ
VfL Wolfsburg (német)–Olympique Lyon (francia) 1–1 (0–1) – tizenegyesekkel 3–4
Reggio Emilia
, Mapei Stadion, 15117 néző. Vezette: Kulcsár Katalin
WOLFSBURG: Schult – Dickenmann, Peter, Fischer, Kerschowski – Bernauer (Wullaert, 73.), Gössling – Blässe (Bunte, 113.), Bussaglia, Popp – Jakabfi (Bachmann, 59.). Edző: Ralf Kellermann
LYON: Bouhaddi – Bremer (Thomis, 86.), M'Bock Bathy, Renard, Majri – A. Henry, Kumagai – Le Sommer (Schelin, 79.), Abily, Nécib – Hegerberg. Edző: Gérard Precheur
Gólszerző: Popp (88.), ill. Hegerberg (12.)

Tizenegyesrúgások (vastaggal, akik berúgták): Popp (Wolfsburg), Hegerberg (Lyon), Kerschowski, Schelin, Peter, Renard, Fischer, M'Bock Bathy, Bussaglia, Kumagai