Giroud mesterhármasával továbblőtte az Arsenalt a 16 közé

2015.12.09. 20:39
Giroud és az Arsenal készülhet a nyolcaddöntőre (Fotó: Reuters)
Tartalékosan is három (Olivier Giroud-)góllal nyert az Arsenal az Olympiakosz otthonában, ezzel tovább is jutott a labdarúgó Bajnokok Ligája F-csoportjából, míg a csoport élén végző Bayern München idegenben is jobbnak bizonyult két góllal a zágrábi Dinamónál.

BAJNOKOK LIGÁJA
F-CSOPORT, 6. FORDULÓ
Olympiakosz Pireusz–Arsenal 0–3 (Giroud 29., 56., 67. – a harmadikat 11-esből)
Dinamo Zagreb–Bayern München 0–2 (Lewandowski 61., 64.)

A MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!

Szép türelmesen kell játszanunk saját játékunkat, és akkor éreznek majd a gólok is – tűzte ki a célt a „szokás szerint” igencsak tartalékos Arsenal menedzsere, Arsene Wenger az Olympiakosz elleni mérkőzés előtt, és kellett is a biztatás, a görögök ugyanis még egy kisebb vereséggel is továbbjutottak volna az angolok előtt.

Ahogyan Wenger megálmodta, a stabil védekezés mellett tulajdonképpen első három helyzetéből két gólt szerzett csapata: az egykori pireuszi kölcsönjátékos, Joel Campbell remek passzát Mathieu Flamini még a lécre rúgta, de Theo Walcott beadását már nem hibázta el Olivier Giroud (0–1), akinek nem sokkal a fordulás után Campbell – bizton állíthatjuk! – zseniális gólpasszt adott (0–2).

Hogy még jobb kedvük legyen az angoloknak, arról a norvég-marokkói Omar Elabdellaoui gondoskodott, aki fölöslegesen összehozott egy büntetőt, amelyet Olivier Giroud magabiztosan értékesített: 0–3, ez a hátrány sokkolta a házigazdát, aki már csak egyszer veszélyeztette ezt követően a londoniak kapuját.

Elbukott tehát a nagy lehetőség kapujában az Olympiakosz, a ki-ki mérkőzésen a nehézségek ellenére is legszebb arcát mutatta az Arsenal.

A Dinamo Zagreb–Bayern München mérkőzésnek már semmi tétje sem volt. A találkozó előtt tudni lehetett, hogy a német csapat megnyerte a csoportját, míg a horvátoknak az Európa-ligába „átesést" jelentő harmadik hely sem jöhetett össze.

Ennek megfelelően a félig tartalékos Bayern nem erőltette meg magát, az első egy óra nem hozott gólt, aztán mégis megnyerte a mérkőzést. És ki más, mint Robert Lewandowski szerezte a gólokat – a lengyel támadó három perc alatt kettőt is berámolt.