BL: Neymar „macskapisiből” király lett; sürgősségi Oktoberfest Münchenben!

2015.05.13. 11:11
Az FC Barcelona jutott első csapatként a Bajnokok Ligája 2014–2015-ös szezonjának berlini fináléjába, miután összesítésben 5–3-ra legyőzte a Bayern Münchent. Érdemes visszapillantani a 3–2-es bajor becsületgyőzelemmel végződő németországi visszavágó érdekességeire, emlékezetes momentumaira, azaz újra itt a BL-legek!

A Barcelona egy héttel ezelőtti, 3–0-s hazai győzelme után sokan a 2013-as katalán–német párharc tükrözését várták, azaz egy Barca-seprést Münchenben. Nem így lett. Nem így lett.

A hangulattal nem volt gond.

A visszavágón hamar vezetést szerzett a Bayern Mehdi Benatia fejes gólja után. Ez volt az első fejjel szerzett találat, amelyet a Barca 2015-ben kapott.

A nap jégtörése: a Barcelona 645 perc után kapott ismét gólt.

Ekkor voltak, akik elhitték, történhet csoda. Nem így lett.

(Forrás: Twitter)

Aztán megérkezett az MSN! Suárez két gólpassz, Neymar két gól, a 29. percben már a Barcelona vezetett.

Éééééés vége is!  (Forrás: Twitter)

Neymar legutóbbi hét Barca-meccsén kilenc gólt szerzett. Ez még Joey Barton álláspontját is képes volt megváltoztatni.

Barton (2013):

Neymar a labdarúgás Justin Biebere! A YouTube-on briliáns, a valóságban macskapisi... (Forrás: Twitter)

Barton (2015): „Mindig mondtam, Neymar egy igazi király!”

Áprilisra elgyengül a Bayern-védelem. Pep Guardiola csapata 2014 után 2015 áprilisában-májusában sorozatban öt mérkőzésen is kapott gólt. A két dátum között hasonló nem fordult elő.

Időközben Marc-André ter Stegen bemutatott néhány parádés védést a Barcelona kapujában.

Meleg volt.

A nap poénja a Dirty Tackle blog szerzőjétől: a bajor kormány sürgősségi Oktoberfestet rendez, hogy a bajoroknak sikerüljön megbirkózni a fájdalommal.

A nap varázslata: Luis Suárez „lemessiboatengelte” Benatiát.

Az egyenlítő gólt szerző (2–2) Robert Lewandowski harmadik BL-elődöntős mérkőzésén az ötödik gólját szerezte (a Real Madrid ellen 2013-ban négyszer volt eredményes Dortmundban). Nála többször csak Cristiano Ronaldo volt eredményes a Bajnokok Ligája ezen lépcsőfokán.

A lengyelnek a 2013–2014-es BL-szezon kezdete óta 22 gólja van a sorozatban, csak Messi és CR szerzett ennél többet.

A győztes gólt szerző Thomas Müller negyedik Barcelona elleni BL-mérkőzésén a negyedik gólját szerezte. Guardiola azért lecserélte ezen a héten is. Nála többet csak egy ukrán csatár, bizonyos Andrij Sevcsenko szerzett a Barcelona ellen (5).

A második félidőben a Bayern megfordította a mérkőzést és emelt fővel búcsúzott. Nemcsak a csapat, de a bajor drukkerek is.

Gratuláció Xavi Hernándeznek, aki a futballtörténelemben első játékosként érte el a 150 mérkőzést a BL-ben!

A Bayern München és a spanyol rémálom: a bajorok egymást követő két évben az elődöntőben búcsúztak a BL-ben, mindkétszer spanyol ellenféllel szemben. (2014: Real Madrid, 2015: Barcelona)

#HelloBerlin – ezzel a videóval ünnepelte a Barcelona a továbbjutást. A katalánok 18. alkalommal jutottak európai kupadöntőbe, beleértve a Szuperkupa-finálékat is. Ez rekord, a Real Madrid szerda este egyenlíthet ebben a tekintetben. A Barcelona legutóbbi három BL-döntőjét megnyerte.

És így a hazaúton:

Az idei lesz a Barcelona negyedik BL-fináléja az évszázadban, ezzel utolérte a bajorokat

Uralkodó spanyol futball: az európai kupák kieséses szakaszában a spanyol klubok a legutóbbi 30 párharcból 28-at megnyertek (nem spanyol ellenfél ellen).