BL, H-csoport: negatív rekord; a „Sahtar B” ikszelt a Portóval

2014.12.10. 22:37
Két meccs, négy gól (Fotó: Reuters)
A labdarúgó Bajnokok Ligája H-csoportjában a Sahtar Doneck 1–1-es döntetlent játszott a Portóval, a BATE Boriszov pedig 2–0-s vereséget szenvedett az Athletic Bilbaótól.

A H-csoportban egyetlen kérdés maradt: melyik együttes végez a négyes utolsó helyén?

A sorsolásnak köszönhetően az öt forduló alatt 22 gólt kapó fehérorosz BATE, valamint a csupán egy meccset nyerő Athletic Bilbao megküzdhetett a „szépítésért”, azaz a harmadik pozícióért.

A legjobbjait pihentető baszkok nem erőltették meg magukat, de így issorrajöttek a helyzetek a San Mamésben, sőt, a fordulás után a háló is megrezdült: egy szöglet után Mikel San José maradt üresen a tizenegyespontnál, majd belsőzött a kapu közepébe (1–0).

A piros-fehérek védőjének ez a második gólja volt a legrangosabb európai kupában, ezzel beérte Julen Guerrerót a Bilbao örökös BL-góllövőlistáján.

A végére is maradt egy hazai gól, a 88. percbenMarkel Susaeta bombázott kapásból az alsó sarokba (2–0), beállítva a végeredményt.

A baszkok lettek így a harmadikok, a BATE pedig az utolsó helyen végzett. A fehéroroszok negatív rekordot döntöttek: eddig a Dinamo Zagreb (2011–2012) és a Nordsjaelland (2012–2013) tartotta a csoportkörben kapott legtöbb gól csúcsát 22-22-vel, a fehéroroszok 24-gyel zártak.

A Porto–Sahtar találkozónak nem maradt tétje, már korábban eldőlt, hogy a portugálok a csoport első, az ukránok pedig a második helyén jutnak a legjobb tizenhat közé.

A csapatok nem is vették túl komolyan az utolsó fordulót, mindkét oldalon a fiatalok voltak túlsúlyban a kezdőcsapatokban. A Dragao Stadionba kilátogatók így sem maradtak gól nélkül, bár ennek nem örülhettek igazán. Az 51. percben Tarasz Sztepanenko ugrott egy sarokrúgás után mindenkinél magasabbra, majd bólintott a hosszú felsőbe (0–1).

A végére csak összehozott egy gólt a Porto, a 22 esztendős kameruni csatár,Vincent Aboubakar tökéletes mozdulattal kilőtte jó 20 méterről a bal felsőt (1–1), beállítva a végeredményt.

LABDARÚGÓ BAJNOKOK LIGÁJA
H-CSOPORT, 6. FORDULÓ

FC Porto (portugál)–Sahtar Doneck (ukrán) 1–1 (Aboubakar 87., ill. Sztepanenko 51.)
Athletic Bilbao (spanyol)–BATE Boriszov (fehérorosz) 2–0 (San José 47., Susaeta 88.)