Volt játékosa fosztotta meg a Juventust a csoportelsőségtől

2015.12.08. 20:36
Volt idő, amikor Llorente góljának örültek a Juventus szurkolói, most már nem (Fotó: Action Images)
A labdarúgó Bajnokok Ligája D-csoportjának utolsó fordulójában a Juventus 1–0-ra kikapott a Sevilla otthonában, így a második helyen jutott tovább a kvartettből, mivel a Manchester City 4–2-re legyőzte odahaza a Borussia Mönchengladbachot. A harmadik helyen a Sevilla zárt, amely így az Európa-ligában folytathatja szereplését, a német csapat számára pedig véget ért az európai kupaidény.

SEVILLA–JUVENTUS 1–0

A MÉRKŐZÉS ONLINE TUDÓSÍTÁSÁHOZ KATTINTSON IDE!

Mindkét csapat sok hiányzóval vágott neki a találkozónak, amelyen a Juventus már biztos továbbjutóként léphetett pályára, ráadásul egy pont elég volt az olasz bajnoknak a csoportelsőség megszerzéséhez is. A Sevillának viszont csak a győzelem volt elegendő ahhoz, hogy legalább az Európa-ligában folytathassa a nemzetközi kupaszereplést – abban a sorozatban egyébként címvédő.

Nagy iramban, változatos játékkal kezdődött a mérkőzés, felváltva támadtak a csapatok, ám a kapuk az első negyedórában kevésbé forogtak veszélyben. A 18. percben pörgött fel igazán a mérkőzés, amikor Paul Pogba beadását Stefano Sturaro kapura bólintotta nyolc méterről, ám Sergio Rico bravúrral hárított. Egy perccel később Paulo Dybala eladott labdájából iramodott meg a Sevilla, a tizenhatoson belül Vitolo forgolódott, 12 méterről lőtt, de Gianluigi Buffon is nagyot hárított.

A 25. percben megszerezhette volna a vezetést a Juventus: Stephan Lichtsteiner felívelt labdáját Dybala fejelte át a túloldalra az ötös bal sarkától, az érkező Álvaro Morata azonban öt méterről mellé belsőzte a labdát. Hat perccel később egy volt Juve-játékos riogatta a vendégeket: Jevhen Konopljanka beadására remekül érkezett Fernando Llorente, ám a Torinóban is megforduló csatár fejesét bravúrral védte Buffon. Az első félidő hajrájában ismét a Juventus járt közelebb a gólszerzéshez, Dybala 19 méterről, bal oldalról elvégzett szabadrúgását Rico kiöklözte.

A fordulás után Paul Pogba veszélyeztetett rögtön, távoli lövését kipiszkálta a jobb felsőből Rico. A 61. percben Buffon hárította Ever Banega 20 méterről megeresztett löketét, négy minutummal később azonban már a Juventus rutinos kapusa is tehetetlen volt. Konopljanka középre tekert szögletből, az érkező Fernando Llorente a rövid oldalról pedig a hosszú alsóba fejelte a labdát Buffon fölött. 1–0

A 81. percben Dybala megzörgette a lécet, majd a 91. percben Morata újabb ziccert puskázott el. Marchisio remekül ívelte a labdát a tizenhatoson belülre, Juan Cuadrado mesterien levette és lekészítette Moratának, aki öt méterről mellbe lőtte Ricót. A Sevilla győzelmével az Európa-ligában folytathatja, a Juventus pedig a csoport második helyén jutott tovább.

MANCHESTER CITY–BORUSSIA MÖNCHENGLADBACH 4–2

A Manchester City már a biztos továbbjutás tudatában léphetett pályára, a Mönchengladbach pedig az Európa-ligáért küzdött. Az angol csapat kezdeti nyomása a 16. percben góllá érett: Raheem Sterling remek váltást csinált David Silvával, a lendületből érkező spanyol középpályás két védő között betört a tizenhatoson belülre, majd az ötös bal sarkától kíméletlenül a rövid felsőbe lőtt. 1–0

Sokáig nem örülhetett a vezető gólnak a Manchester City, három perccel később egyenlített a Gladbach. Lars Stindl elhúzott a bal szélen, középre lőtte a labdát, amely elsuhant mindenki előtt, de pont így lett jó a hosszún érkező Julian Korbnak, aki 11 méterről, a jobb oldalról a hosszú alsóba durrantott. 1–1

Sőt! A félidő hajrájában megfordította a találkozót a Gladbach: Stindl lőtte középre balról a labdát, amely Fabian Johnsonról továbbpattant, a középen helyezkedő Raffael pedig mindenkinél gyorsabban reagált, és hat méterről a kapu közepébe belsőzött, sokkolva az Etihad Stadion közönségét. 1–2

A fordulás után nyomott a Manchester Ciyt, és a mezőnyfölény a 80. percben góllá érett. Gael Clichy a tizenhatoson belül Sterlinghez játszott, aki a kapuba belsőzött (2–2). Egy perccel később már vezetett a City: Silva fejelte el a labdát, amely Bony kilépett, majd a tizenhatoson belülre emelt Sterlinghez, aki parádés mozdulattal Sommer hálójába bombázott. 3–2

A 85. percben eldöntötte a találkozót a City: Alekszandar Kolarov középre kanyarított a bal szélről, Wilfried Bony első lövése levágódott, de a kipattanót a kapuba kotorta a csatár, beállítva a 4–2-es végeredményt.

A Manchester City győzelmével csoportelső lett, a Gladbach számára pedig véget ért az európai kupaidény.