Egy pontot ért az óriási MU-fölény – Martial bűnbakból megmentő lett

2015.10.21. 20:36
Anthony Martial az első félidőben butaságot csinált, a másodikban egyenlített (Fotó: Action Images)
Hiába futballozott hatalmas fölényben a Manchester United a CSZKA Moszkva otthonában a Bajnokok Ligája csoportkörének harmadik fordulójában, az angol együttes nem tudott három ponttal távozni az orosz fővárosból. Az első félidőben Anthony Martial butasága miatt – és egy kis szerencsével – a CSZKA került előnybe, de a második játékrészben a francia csatár karrierje első BL-góljával jóvá tette korábbi hibáját, és pontot mentett csapatának.

Wayne Rooney – saját bevallása szerint – karrierje legszebb estéjének városába tért vissza a Bajnokok Ligája csoportkörének harmadik fordulójában, de ez a moszkvai fellépés nem kezdődött jól a 2008-ban az orosz fővárosban BL-győzelmet ünneplő angol csatárnak.

Louis van Gaal, a „vörös ördögök” menedzsere rotálta csapatát a hétvégi, Manchester City elleni városi derbi és PL-szuperrangadó előtt. Blind, Mata, Depay, Fellaini, Carrick is a padon kezdte a mérkőzést, míg Schweinsteiger, Lingard és Herrera a kezdőben kapott helyet.

A MÉRKŐZÉS SZÖVEGES TUDÓSÍTÁSÁT ITT OLVASHATJA EL!

A mérkőzés kezdetén a Manchester United próbálta magához ragadni a kezdeményezést és labdabirtoklásban fölényt kialakítani, de helyzetig nem tudott eljutni. Az orosz bajnokságban 12 forduló után veretlenül listavezető CSZKA Moszkva biztos védekezésre rendezkedett be, és egy-egy ellentámadásból lövésre is futotta Tosicsnak és társainak.

De mégsem egy hazai akció, hanem Anthony Martial butasága alapozta meg az első gólt. A nyáron igazolt francia csatárt Mário Fernandes próbálta meg átemelni a manchesteri tizenhatoson belül, Martial pedig lecsapta a labdát, mintha egy légy repült volna az arcába. Büntető a 15. percben!

A labdához Roman Eremenko állt oda. A bombaformában védő De Gea érezte az irányt, bravúrral hárította a büntetőt, de a kipattanóra elsőként érkező Seydou Doumbia közeli lövésénél már tehetetlen volt. 1–0 – Doumbia 13. BL-gólját szerezte a CSZKA Moszkva mezében.

Hiába birtokolta többet a labdát a Manchester United (39%–61%), legjobbjához képest nagyon alul teljesített, hiányzott a kreativitás és a sebesség a támadójátékából, így a kapura lövéssel többször próbálkozó moszkvaiak valamelyest megérdemelten vonulhattak előnnyel a szünetre.

Schweinsteiger a mezőny egyik leggyengébb tagja volt az első félidőben, így senkit sem lepett meg, hogy a második játékrészre már nem futott ki a pályára, Fellaini váltotta. Herrera hátrébb húzódott, ezzel felgyorsult az MU passzjátéka.

A 60. percre már két manchesteri kísérlet is kaput talált, felélénkült a mérkőzés, egyre többször kaphattak szívükhöz a drukkerek.

A Manchester United csak kevéssel kapcsolt magasabb sebességi fokozatba, de szinte azonnal meglett az eredménye. Herrera (!) ugratta ki a jobb szélen beinduló Valenciát, aki középre adott, ahol a lendületben érkező Anthony Martial 10 méterről, csukafejessel, a kapufa segítségével Akinfejev kapujába bólintott (1–1).

Érdekesség, hogy a 19 éves francia pont azt a Fernandest előzte meg a gólnál, aki a CSZKA tizenegyesénél csúnyán beleültette a hintába.

Martial ezzel az első és a második találatban is főszerepet vállalt, megszerezte első gólját a BL-ben (660 perc után) és a Manchester United történetének negyedik legfiatalabb gólszerzője lett a sorozatban.

Az egyenlítő gól után és a mérkőzés hajrájában egyértelműen a Manchester United mozgatott meg több követ a győzelem érdekében, a CSZKA szinte csak a védekezéssel törődött. Az utolsó 10 percre – a fegyelmi okokból jegelt – Memphis Depay is pályára lépett, de maradandót nem tudott alkotni a holland.

A második félidőben tovább növelte fölényét a Manchester United, a labdabirtoklás 21%–79% lett a végére, miközben a kaput eltaláló lövések arányában is ellenfele fölé nőtt Van Gaal csapata, de a győzelemhez ez ma este kevés volt, legfőképp az első félidei játék miatt.

A Manchester United története során még soha nem veszített el egymás után négy idegenbeli BL-mérkőzést, a második félidei egyenlítésnek köszönhetően ez most sem történt meg, miközben a CSZKA Moszkva sorozatban 19. BL-mérkőzésén kapott legalább egy gólt.

WOLFSBURG–PSV

Az első hazai meccsén a CSZKA Moszkvát 1–0-ra legyőző Wolfsburg nem kezdett elsöprően a PSV ellen, sőt, az első félidő több szakaszában a holland csapat játszott fölényben.

A fordulás után szinte azonnal vezetést szerzett a Wolfsburg, Bas Dost egy kipattanót lőtt honfitársai kapujába (1–0). Nem sokkal később Max Kruse növelte a Wolfsburg előnyét, és ezzel el is dőlt a meccs (2–0). A PSV a hajrában a javára megítélt büntetőig erőtlennek tűnt, sőt, a tizenegyest sem sikerült értékesíteni, Benaglio hárította Locadia büntetőjét.