Kikapott Münchenben, de döntős az Atlético Madrid!

2016.05.03. 20:35
A hazai 1–0-s siker után az Atlético Madrid ugyan 2–1-re kikapott a Bayern München otthonában a labdarúgó BL-elődöntő visszavágóján, de így is a spanyolok jutottak a sorozat fináléjába. A mérkőzésen előbb Thomas Müller, majd Fernando Torres is kihagyott egy büntetőt. A május 28-i döntőben a Real Madrid vagy a Manchester City vár az Atléticóra.

Az Atlético Madrid idegenben szerzett góllal bejutott a BL döntőjébe (Fotók: Reuters)

BAJNOKOK LIGÁJA
ELŐDÖNTŐ, VISSZAVÁGÓ

Bayern München–Atlético Madrid 2–1
München, Allianz Arena, 70 000 néző. Vezette: Cakir (török)
BAYERN:
Neuer – Lahm, Javi Martínez, J. Boateng, Alaba – Xabi Alonso – Douglas Costa (Coman, 73.), Vidal, Th. Müller, Ribéry – Lewandowski. Vezetőedző: Josep Guardiola
ATLÉTICO: Oblak – Juanfran, Godín, J. Giménez, Filipe Luís – Saúl, Augusto Fernández (Ferreira Carrasco, a szünetben), Gabi, Koke (Szavics, 93.) – F. Torres, Griezmann (Thomas, 82.). Vezetőedző: Diego Simeone
Gólszerző: Xabi Alonso (31.), Lewandowski (74.), ill. Griezmann (54.)
Továbbjutott:
az Atlético Madrid 2–2-vel, idegenben szerzett góllal

ONLINE KÖZVETÍTÉS, STATISZTIKÁK, ÉRDEKESSÉGEK ITT!

Az első percekben a Bayern München birtokolta többet a labdát, míg az Atlético Madrid távoli lövésekkel veszélyeztetett, Gabi kétszer is célba vette Manuel Neuer kapuját. Az első nagy helyzet a 23. percben alakult ki, amikor Franck Ribéry lövése után Jan Oblakról kipattant a labda, a villámgyorsan eszmélő Robert Lewandowski azonban csúnyán az égbe lőtt.

GÓLRA JÁTSSZÁK…
Az Atlético Madrid a negyeddöntő és az elődöntő két meccsén átlagosan 25 százalékban birtokolta a labdát, mégis sikerrel vette mindkét párharcot.

Az első fél óráról sokat elárul, hogy a kapura lövésekben 12–2-re a Bayern vezetett, ám sokáig nem koronázta siker a németek erőfeszítéseit. Egészen a 31. percig, a 13. lövésből ugyanis már gól született. A hazaiak 19 méterre a kaputól szabadrúgáshoz jutottak, Xabi Alonso ellőtte a sorfal mellett a labdát, amely José Giménez lábáról a kapu közepébe vágódott (1–0). A spanyol középpályás a hatodik gólját szerezte a Bayern játékosaként, mindannyiszor a tizenhatoson kívülről talált be.

Három perccel később az uruguayi középhátvéd ismét főszereplő volt, ezúttal azért, mert egy rögzített játékhelyzet során a büntetőterületen belül lerántotta Javi Martínezt, amiért Cüneyt Cakir játékvezető tizenegyest ítélt. A labda mögé Thomas Müller állt, aki a mostanival együtt a legutóbbi öt tizenegyeséből a harmadikat hagyta ki, Oblak jobbra vetődve oldalra ütötte a labdát.

Az első félidőben újabb említésre méltó esemény már nem történt, a szünet után alig tíz perccel viszont már igen. Az 54. percben hibátlan kontratámadást vezetett az Atlético Madrid, Fernando Torres ugratta ki a lesgyanús helyzetben kilépő Antoine Griezmannt, aki egy az egyben vezette rá a labdát Neuerre, majd 16 méterről, higgadtan elpasszolta a labdát a német kapus mellett (1–1).

LA LIGA > BUNDESLIGA
A két meccsből álló legutóbbi tíz spanyol–német párharc tekintetében a spanyolok 10–0-ra vezetnek.

A francia válogatott támadó a kilencedik gólját szerezte az Atlético játékosaként a BL-ben, ezzel Diego Costát lehagyva immár a klub legeredményesebb labdarúgójának számít a sorozatban. A találatot előkészítő Fernando Torres az első gólpasszát könyvelte el a Bajnokok Ligájában nevelőegyesülete színeiben.

A kapott gól megfogta a Bayernt, Pep Guardiola csapata sokáig nem tudott újítani, a 74. percben mégis felélesztette továbbjutási reményeit. David Alaba bal oldali beadása után Arturo Vidal középre fejelte a labdát Filipe Luís mellett, a középen érkező Robert Lewandowski pedig két méterről az üres kapuba bólintott (2–1).

A 83. percben az Atlético Madrid megkapta az esélyt, hogy végleg lezárja a párharcot, hiszen tizenegyeshez jutott – ha Cakir a vendégek góljánál nem is, ezúttal biztosan hibázott, hiszen Javi Martínez a tizenhatoson kívül buktatta a büntetőterületre bezuhanó Fernando Torrest. A tizenegyest Torres végezte el, aki ugyanolyan rosszul lőtte el a labdát, mint Müller az első félidőben, így Neuer hárított.

Amióta Bajnokok Ligájának hívják a sorozatot, az elődöntőben két tizenegyes egy meccsen belül még egyszer sem maradt ki.

SIMEONE KIHAGYHATJA A DÖNTŐT
A mérkőzés hosszabbításában, a 93. percben Diego Simeone cseréhez készülődött, ám a játékvezető nem adott engedélyt annak elvégzésére, hanem továbbengedte a játékot. Az argentin tréner annyira ideges lett, hogy megütötte az egyik segítőjét, aki beállította a táblát a cseréhez. Az UEFA ezért a cselekedetéért eltiltással sújthatja Simeonét, de ez egyelőre képlékeny.

Az utolsó percekben a kapuja elé szegezte az Atléticót a Bayern, ám hiába vette célba 35 alkalommal (!) Oblak kapuját, újabb gólt már nem szerzett.

A spanyol együttes 1974 és 2014 után harmadszor jutott be a Bajnokok Ligája döntőjébe, amit bizakodva várhat, hiszen az a csapat, amely kiejtette Pep Guardiola mindenkori együttesét a BL-ben, mindig elhódította a trófeát.

A Bayern München sorozatban harmadszor vérzett el a legrangosabb európai kupában a legjobb négy között – a Real Madrid és a Barcelona után a harmadik spanyol nagyágyú, az Atlético Madrid is kiejtette.