Alexis Sánchez első arsenalos találata BL-főtáblát ért

2014.08.27. 20:40
Wilshere kiválóan játszott, Sánchez pedig továbbjutást érő gólt szerzett (Fotó: Reuters)
A Bajnokok Ligája-selejtező rájátszásában idegenben gól nélküli döntetlenre végzett az Arsenal a Besiktassal, odahaza pedig Alexis Sánchez találatával legyőzte török ellenfelét, és ezzel bejutott a csoportkörbe. A Besiktas az Európa-ligában vigasztalódhat.

BAJNOKOK LIGÁJA
RÁJÁTSZÁS, VISSZAVÁGÓK
Arsenal (angol)–Besiktas (török) 1–0

London, Emirates Stadion. V: Proenca (portugál)
Arsenal: Szczesny – Debuchy, Mertesacker, Koscielny, Monreal – Flamini – Oxlade-Chamberlain, Wilshere, Cazorla, Özil – A. Sánchez. Menedzser: Arsene Wenger.
A kispadon: D. Martínez (k.), Chambers, Rosicky, Coquelin, Podolski, Sanogo, J. Campbell
Besiktas:
Tolga Zengin – Köybasi, Franco, Gülüm, Ramon Motta – Hutchinson, Kavlak (Uysal, 77.), Özyakup – Sahan (Töre, 63.), Pektemek (Tosun, 87.) – Demba Ba. Vezetőedző: Slaven Bilic
A kispadon: Gönen (k.), Kurtulus, Sivok, Koyunlu
Gólszerző: A. Sánchez (45.)
Kiállítva: Debuchy (75.)

Továbbjutott: az Arsenal, 1–0-s összesítéssel

Bár idegenben elért egy biztató gól nélküli döntetlent az Arsenal, de a sérülések és Aaron Ramsey eltiltása miatt az Arsene Wenger által a pályára küldött Szczesny – Debuchy, Mertesacker, Koscielny, Monreal – Flamini – Oxlade-Chamberlain, Wilshere, Cazorla, Özil – A. Sánchez kezdőcsapat megmutatta: teljesen nem esélytelen a Besiktas sem. Akár csak az első mérkőzés, ez is egy Demba Ba-lövéssel kezdődött, majd az egykori WHU-, Chelsea- és Newcastle United-ék kis híján megviccelte Wojciech Szczesnyt, ám nem érte el az Arsenal-nevelés Oguzhan Özyakup passzát a 16-os előtt; a két jelenet között pedig Jack Wilshere és Santi Cazorla hagyott ki egy-egy ziccert.

Amilyen érdekes első negyedórát láthattunk, olyan unalmasra sikeredett a második, és majdnem a harmadik is, de közvetlenül a szünet előtt az „egykori hamis 9-es" Alexis Sánchez egy igazi gólt szerzett. Arsenalos mezben tétmérkőzésen az elsőt: 1–0!

Arsenal–Besiktas 1–0

Debuchy kiállítása után sem esett össze az Arsenal

A pihenő után két óriási hazai helyzettel folytatódott a mérkőzés, a törököket pedig egyre jobban felőrölte az általuk diktált, gyilkos iramú agresszív letámadás – Demba Ba viszont egy védelmi hiba után megrezgette az oldalhálót. Ezt követően bebiztosíthatta volna sikerét az Arsenal, de Santi Cazorla, Alex Oxlade-Chamberlain és Mathieu Debuchy is helyzetet rontott, majd utóbbi teljesen fölöslegesen kiállíttatta magát a hajrá előtt.

A törökök azonban most sem tudták kihasználni ezt a lehetőséget, így nem érdemeltek továbbjutást: az Arsenal zsinórban 17. alkalommal jutott el a BL főtáblájára.

A TÖBBI MA ESTI BL-MÉRKŐZÉSRŐL ITT OLVASHAT!

90. PERC VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS, TOVÁBBMENT AZ ARSENAL!

90. perc Özyakup újabb beadása sem az igazi.

Ismerősök. Kerim Koyunlu a Fulham színeiben kétszer játszott már az Arsenal ellen, egyszer nyervén, egyszer kikapván. Oguzhan Özyakup meg 2008 és 2011 között az „ágyúsok" U-csapataiban szerepelt.

90. perc Küybasi passza után Özyakup ívelése Szczesnyé.

Négy perc a ráadás.

90. perc Gökhan Töre hátulról nagyot rúg Sánchezbe, sárga ez is.

Demba Ba az előző körben mesterhármast vert, 2012 decemberében meg kettőt vágott a Chelsea-nek, de akkori csapata, a Newcastle United 7–3-ra kikapott. Azzal a meccsel búcsúzott Ba, ment a Chelsea-hez.

88. perc Ba éppen csak lemarad Töre jobb oldali beadásáról a kapu előtt. Mertesacker dettó.

87. perc Cenik Tosun be, Pektemek le.

86. perc Wojciech Szczesny húzza az időt. Sárga.

A Besiktas adós még a kapu felületének eltalálásával.

85. perc Necip Uysal kap sárgát Cazorla felökleléséért.

82. perc Özyakup balról Hutchinson fejére ível, de a 12 méteres fejes borzasztóan pontatlan.

79. perc Sánchez cselez a jobbon, mint a villám megindul, Atiba Hutchinson felrúgja.

78. perc Sánchez vág 11-ről a kapu fölé egy kissé pontatlan beadást.

77. perc Necip Uysal be, Kavlak le.

76. perc És kap egy sárgát íziben Callum Chambers, mert túl hamar futott be fiatalos lendülettel a gyepre.

76. perc Callum Chambers be, Özil le.

75. perc EZ MEG PIROS! Mathieu Debuchy a félpályánál lerántja Pektemeket, sárga, második.

74. perc NAGY FRANCO-BLOKK! Sánchez lekészít Cazorlának, aki 10-ről lő, de bevetődnek elé. Nem sokra rá Monreal készít le Oxnak, aki öt méterről, középről, jobbal a kimozduló kapusba vágja a labdát.

Az Arsenal mindig betalált odahaza a BL-selejtezőkben, és összességben 11 mérkőzés óta veretlen. A Besiktas ellenben legutóbbi 16 BL-selejtezőjén nem talált legyőzőre.

68. perc Sánchez driblizik a jobbon, Atiba Hutchinson négykézláb közlekedik, de megállítja.

64. perc
HELYZET! Töre balról bead egy csel után, Koscielny ment, majd Flamini Mottába bikáz egy lecsorgót, Ba lőhet így az ötös bal sarka elől, de a rövid felső mellé, az oldalhálóba.

63. perc Sahan le, Gökhan Töre be.

60. perc EZT IS BENT LÁTTUK! Cazorla a kapu elé ível, Debuchy a bal sarok mellől nem találja el fejjel az üresen tátongó rövid alsót, egy méterről sem!

59. perc Pedro Franco feltartja a balon Özilt, sárga.

58. perc Özyakup jobbal a bal felső fölé nyes egy 20 méteres szabadrúgást.

55. perc Mathieu Flamini menti becsúszva Özyakup jobb oldali beadását.

52. perc Hej, mi maradt ki! Ox passzol Wilshere-hez, aki körömpasszal Sánchez elé játszik, a chilei lő is az ötös elől, de ment a bevetődő védő. Özil szögletét 12-ről Koscielny a kapus ölébe íveli, fejjel.

51. perc Ox elé messze kifut Zengin, de eredményesen zavarja, korner. Ox be, Motta ki.

50. perc Alex Oxlade-Chamberlain futtatja a balon Cazorlát, akinek beadásáról éppen csak lemarad középen Sánchez.

A törökök agresszív letámadása viszont nem ízlik a hazaiaknak.

Mégpedig langyos labdázgatással.

46. PERC CSERE NINCS, FOLYTATJUK!

ÉLŐ EREDMÉNYKÖVETŐ ITT!

A Besiktas utoljára 2010-ben járt a BL-főtáblán.

Az Arsenal ezt megelőző öt BL-selejtezős gólja szünet után esett.

45. PERC EZZEL VÉGET IS ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

45. PERC VEZET AZ ARSENAL! Wilshere háromszögez Özillel, picit hosszú neki a visszakapott labda, de lecsap rá az ötös jobb sarka előtt ALEXIS SÁNCHEZ, aki jobbal a jobb alsóba helyez a kivetődő kapus mellett-alatt. 1–0!

43. perc ZENGIN! Lép ki szépen Sánchez elé Wilshere egy nagyon picit hosszú indítására az ötös bal csücskére.

Bilic magából kikelve reklamál. Teheti, kijjebb aligha viszik, hacsak be nem rohan meztelenül a pályára vagy nem dobálja meg ő is palackokkal Wengert.

40. perc Motta a földön Pektemek bal oldali beadása után, Wilshere csúszott, de nem buktatta.

35. perc Monreal lő a léc fölé jócskán, 19-ről, ballal.

Szerintünk jól döntött Proenca.

35. perc Nagy mentés/meg nem adott 11-es! Mertesacker elnéz egy ívelést, Koscielny sem a helyzet ura, Pektemek betör a 16-osra, Debuchy szereli egy csodás becsúszással/odalép neki és feldönti, a török jobb lábát megakasztva!

A korábbi "ágyús" Özyakup az első meccsen öt helyzetet teremtett – az Arsenalnak összesen hat volt.

32. perc Laurent Koscielnynek keményen odalép Oguzhan Özyakup, villan a sárga.

Egyre megy: a Besiktas legutóbbi tíz tétmérkőzésén csak egyszer kapott ki.

27. perc Motta csúnyán összefejel Debuchyvel, kettős ápolás.

24. perc Sok hűhő... Sánchez egy perc múlva nekifut, csemege Zenginnek.

Török gyerek felvágta. Portugál meg gyógyítja.

23. perc Ersan Gülüm odalép Cazorla bokájára, szabadrúgás 20-ról, Veli Kavlak ordítva reklamál, Pedro Proenca átnyújt neki egy Portugáliából hozott nyugtatót. Sárga színűt.

22. perc
Debuchy-beadás után török pánik, de Sánchez nem jut lövésez, passzát meg lefüleli Özil elől Ismail Köybasi.

19. perc BA!
Majdnem eléri Oguzhan Özyakup passzát a 16-os előtt, de a kimozduló kapusé lesz végül a passz.

18. perc Özil jelentkezik egy borzalmas bal oldali beadással.

Utoljára a Hegyalja-fesztiválon láttunk hasonló jelenetet, amikor egy földre hátaló énekest csúnyán megviccelt egy zárlatos mikrofon.

14. perc Mathieu Debuchy odalép kőkeményen Sahan elé, aki eljátssza a földön, hogy megcsapta a 220. Sárga a gallnak, minden elismerésünk a töröknek mozdulataiért.

13. perc
Wojciech Szczesny lép ki egy átmozgató jellegű beadásra.

A lelátón zengazének, érik a hazai gól.

10. perc ZENGIN!
Őrületesen nagyot hibázik, Cazorlához passzol egy hazaadást, szerencséjére a spanyol 30-ról az üres kapu mellé ível, kissé balról.

Bilic egyébként azért nem ülhet most a kispadon, mert az odavágón a lelátóra zavarták reklamálás miatt.

9. perc JACK WILSHERE! Sánchezt elnyomják a 16-os előtt, de érkezik az angol, két csellel betör a 16-osra, ám ballal gyatrán a bal alsó mellé helyez!

8. perc Santi Cazorla bal oldali szabadrúgása meg Tolga Zengin kezeiben.

5. perc
Hazai korner, Per Mertesacker elől tisztáz Ramón Motta.

2. perc Demba Ba 20 méteres lövését blokkolja Nacho Monreal. Mustafa Pektemek készített le Olcay Sahan beadása után.

1. PERC ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

A hazaiak piros-fehérben, a vendégek tiszta feketében.

BAJNOKOK LIGÁJA-ADATBANK ITT!

A keddi kör eredményei ITT!

Wenger több csatárt is keres. De Lukas Podolskit nem engedi el.

Egészen meglepő információk láttak napvilágot szerdán Angliában: egybehangzó sajtóhírek szerint az Arsenal labdarúgócsapatánál már az orvosin is túlesett Nikola Zsigics.

„Nagy szerepet játszik majd a tapasztalat a BL-ben, főleg egy ilyen nagy nyomás alatt játszandó mérkőzésen. Mi rendelkezünk ilyennel, de a legfontosabb a jó teljesítmény” – így a találkozó előtt Wenger mester.

A két csapat csak egyszer játszott egymással, egy 0–0-t.

A két csapat még nem transzferált egymással.

Eltiltott Aaron Ramsey, Slaven Bilic meg a lelátón ül az UEFÁ-tól kapott eltiltása miatt.

A londoniaktól a világbajnok Mesut Özil, Per Mertesacker, Lukas Podolski trió immáron pályára léphet. Kellenek is...

A hazaiaktól Kieran Gibbs, Mikel Arteta, Oéivier Giroud, Abou Diaby, David Ospina, Mijaicsi Rjo, Theo Walcott és Serge Gnabry maródi mindössze, a vendégektől mindenki bevethető.

A Besiktas 15-ször játszott angol csapatok ellen, négyszer nyert és négyszer ikszelt, az Arsenal mérlege 4 siker, 4 iksz, nulla vereség. Pontosabban a 2000-es UEFA-kupa-döntőben 11-esekkel kikaptak Koppenhágában a Galatasaraytól.

A Dinamo Zagreb (2006, a Sparta Praha (2007), a Twente (2008), a Celtic (2009), az Udinese (2012) és a Fenerbahce testén át.

Az Arsenal hat európai selejtezőjéből mindig továbbjutott, mindig kettős sikerrel.

Ebben már van tapasztalata neki és az Arsenalnak egyaránt, az együttes a legutóbbi tizenhat szezonban rendre BL-főtáblás volt, igaz, egyszer sem tudta megnyerni a sorozatot.

Érdekesség, hogy Arsene Wenger együttese az előző idényhez hasonlóan ezúttal is török csapat kiejtésével juthat a csoportkörbe, akkor a Fenerbahcét 5–0-s összesítéssel ejtették ki az angolok.

Az első mérkőzésen idegenben nem született gól, most először nem nyert az Arsenal BL-selejtező mérkőzésen.

A billentyűknél: B. J.

ÜDVÖZÖLJÜK KEDVES OLVASÓINKAT AZ ARSENAL–BESIKTAS BAJNOKOK LIGÁJA-SELEJTEZŐ VISSZAVÁGÓJÁNAK ONLINE KÖZVETÍTÉSÉNEK ONLINE KÖZVETÍTÉSÉBEN!