BL: 2018-ig kedden és szerdán is ad meccset a Sport Tv

2015.05.06. 13:29
A Sport1-en a tét növekedésével egyre emelkedik a Bajnokok Ligája nézettsége is. A Juventus–Real Madrid BL-elődöntő a 18–49 éves férfiak körében 16.5 százalékos közönségarányt ért el, amivel a célcsoportban magasan a legnézettebb kábelcsatorna volt, és az országos csatornák közül is csak az RTL Klub tudta megelőzni a nézettségi versenyben – olvasható a csatorna közleményében.

Az izgalmas Juventus–Real Madrid találkozóval a nézők mellett hazánkban a Sport1 nyert nagyon sokat, amely magasan a legnézettebb kábelcsatorna volt Magyarországon a kedd esti mérkőzés alatt.

A Nielsen Közönségmérés adatai szerint ugyanis a BL-elődöntő alatt (20.40-től 22.40-ig) a Sport1 a hirdetési szempontból kiemelten fontos, 18–49 éves férfiak körében 16.5 százalékos közönségarányt ért el, aminél ebben a célcsoportban a nagyobb lefedettséggel rendelkező csatornák közül is kizárólag az RTL Klub volt nézettebb. A többi adó a közelébe sem ért a két éllovasnak, és ismét bizonyosságot nyert, hogy a Bajnokok Ligája tematikus sportcsatornán is fantasztikus nézettséget tud hozni.

A folytatásban egy hét múlva a Sport1-en láthatják a nézők a Bayern München–Barcelona elődöntő visszavágóját és június 6-án a berlini finálét is. 2015 augusztusától 2018 júniusáig az AMC Networks három csatornáján (az élen természetesen a Sport1-gyel és a Sport2-vel) kedden és szerdán is minden kezdési időpontban élő Bajnokok Ligája-mérkőzések lesznek láthatóak.

Korábban megírtuk, hogy a következő szezontól az MTVA és a Sport Tv közvetíti a BL-mérkőzéseket.