Női BL: 34–0 volt a lövések száma a Barcelona javára

B. L.B. L.
2019.10.17. 22:07
A női labdarúgó Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjének első mérkőzésén az előző kiírásban döntőző FC Barcelona 5–0-ra legyőzte az FK Minszket – de ez a különbség a vendégek számára roppant hízelgő...

A katalán csapat már a 6. percben vezetéshez jutott, Asisat Oshoala ezt megelőzően épp a Marozsán Dzseniferék (Lyon) ellen 4–1-re elveszített fináléban volt eredményes az elitsorozatban (1–0).

A 20. percben Marta Torrejón növelte az előnyt, majd a következő hat perc során Aitana Bonmati duplázott (4–0).

A 35. percben Mariona büntetőt rontott, és egészen a 85. percig kellett várni az ötödik gólra, ekkor a csereként beálló Hermoso volt eredményes (5–0).

Ha megnézzük a statisztikákat, a fehéroroszok még jól is jártak az ötgólos vereséggel, a katalánok ugyanis 34–0-s kapura lövési mutatóval zárták a meccset, a szögleteknél 15–0 volt a vége.

NŐI BAJNOKOK LIGÁJA
NYOLCADDÖNTŐ, ELSŐ MÉRKŐZÉSEK

FC Barcelona (spanyol)–FK Minszk (fehérorosz) 5–0

SZERDÁN JÁTSZOTTÁK
VfL Wolfsburg (német)–Twente (holland) 6–0
Wolfsburg: Jakabfi Zsanett végigjátszotta a meccset, két gólt szerzett és egy gólpasszt adott.
Fortuna Hjörring (dán)–Olympique Lyon (francia) 0–4
Lyon: Marozsán Dzsenifer kezdőként 58 percet játszott, két gólpasszt osztott ki.
BIIK Kazjgurt (kazah)–Bayern München (német) 0–5
Bröndby (dán)–Glasgow City (skót) 0–2
Slavia Praha (cseh)–Arsenal (angol) 2–5
Manchester City (angol)–Atlético Madrid (spanyol) 1–1
Breidablik (izlandi)–Paris Saint-Germain (francia) 0–4
A visszavágókra két hét múlva, október 30–31-én kerül sor.Asisat Oshoala ezt megelőzően épp a Marozsán Dzseniferék (Lyon) ellen 4–1-re elveszített fináléban volt eredményes az elitsorozatban (1–0).

A visszavágókra két hét múlva, október 30–31-én kerül sor.