Nem lesz címvédés az El-ben, a Sevilla a 16 között!

2016.12.07. 22:47
A Sevilla játékosai éppen azt ünneplik, hogy jövőre „végre” nem nyernek Európa-ligát (Fotó: Reuters)
A Bajnokok Ligája csoportkörének utolsó fordulójában a Sevilla idegenben 0–0-s döntetlent játszott az Olympique Lyonnal, így megőrizte második helyét a H-csoportban, és bejutott a legjobb 16 közé, vagyis biztosan nem védheti meg a címét az Európa-ligában. Az E-csoportból a Tottenham folytathatja az El-ben, míg a G jelű kvartettből a Leicester City mellett az épp az angolokat kiütő Porto jutott tovább.

E-CSOPORT

Az utolsó fordulót megelőzően ebben a csoportban a legtöbb kérdés már eldőlt. A Monaco biztos csoportelsőként utazott a szintén továbbjutó Bayer Leverkusenhez, amely kihasználta, hogy a hercegségbeli együttes tartalékos összeállításban lép pályára, és 2–0-s győzelmével otthon tartotta a három pontot. A németek első gólja csodálatos lövésből született, Vladlen Jurcsenko huszonkét méterről mesterien csavart Morgan De Sanctis kapujába. Az olasz futballista hazája történetének első játékosa, aki öt különböző csapat (Udinese, Sevilla, Napoli, Roma, Monaco) színeiben lépett pályára a BL-ben.

A Tottenham abban a tudatban látta vendégül a Wembleyben a CSZKA Moszkvát, hogy ha nem kap ki, akkor tavasszal az Európa-ligában folytathatja szereplését. A 33. percben meglepetésre az oroszok kerültek előnybe, ám Dele Alli révén a házigazdák öt perccel később válaszoltak, majd az első félidő hosszabbításában Harry Kane találatával meg is fordították a mérkőzést. A moszkvaiak kapusa, Igor Akinfejev sorozatban a 39. BL-meccsén kapott gólt, ráadásul a második félidőben peches mozdulattal öngólt is vétett. A vendégeket irányító Leonyid Szluckij már korábban bejelentette, hogy ezen a találkozón ül utoljára a CSZKA kispadján.

BAJNOKOK LIGÁJA
6. FORDULÓ, E-CSOPORT

Tottenham–CSZKA Moszkva 3–1 (Alli 38., Kane 45+1., Akinfejev 78. – öngól, ill. Dzagojev 33.)
Leverkusen–Monaco 3–0 (Jurcsenko 30., Brandt 48., De Sanctis 81. – öngól)

AZ E-CSOPORT VÉGEREDMÉNYE
1. Monaco 6 3 2 1 9–7 +2 11
2. Bayer Leverkusen 6 2 4 0 8–4 +4 10
3. Tottenham 6 2 1 3 6–6 0 7
4. CSZKA Moszkva 6 0 3 3 5–11 –6 3

G-CSOPORT

Az FC Köbenhavn csak abban az esetben előzhette volna meg a Portót a csoport második helyéért folyó harcban, ha idegenben megveri az FC Bruges-t, míg a portugálok hazai pályán nem győzik le a Leicestert. Nos, a két feltételből csak az egyik teljesült, így az angol bajnok mellett a Porto jutott be a legjobb tizenhat közé.

A „sárkányok” ráadásul szépségdíjas találatokkal ütötték ki a Leicestert (5–0), Jesús Corona és Jaszin Brahimi gólja is élményszámba ment. A mexikói középpályás kapásból, pokoli erővel bombázott a kapuba, míg az algériai támadó látványos megoldást választva, sarokkal talált be a vendégeknek. A Leicester az angol csapatok által a valaha volt legnagyobb különbségű vereséget szenvedte el a BEK/BL történetében.

A Köbenhavn rögzített játékhelyzetek után szerzett találatokkal győzte le a pont nélkül záró FC Bruges-t, de a harmadik helyről nem tudott előrelépni.

G-CSOPORT
FC Bruges–FC Köbenhavn 0–2 (Mechele 8. – öngól, M. Jörgensen 15.)
Porto–Leicester City 5–0 (André Silva 6., 64. – a másodikat 11-esből, Corona 26., Brahimi 44., Jota 77.)

A G-CSOPORT VÉGEREDMÉNYE
1. Leicester City 6 4 1 1 7–6 +1 13
2. Porto 6 3 2 1 9–3 +6 11
3. FC Köbenhavn 6 2 3 1 7–2 +5 9
4. FC Bruges 6 0 0 6 2–14 –12 0

H-CSOPORT

Az Olympique Lyon kétgólos győzelmi kényszerben látta vendégül a Sevillát, az egygólos siker nem lett volna elegendő ugyanis a számára a továbbjutáshoz. A házigazdák az első félidőben Corentin Tolisso és Mathieu Valbuena révén kétszer is eltalálták a lécet, de gólt szerezniük nem sikerült. A szünet után is a Lyon volt veszélyesebb, többet is támadott ellenfelénél, ám nem tudta begyűjteni a három pontot.

A Sevilla tehát megtartotta a második helyet, és bejutott az egyenes kieséses szakaszba, vagyis ebben az idényben az Európa-ligában már biztosan nem védheti meg a címét.

A csoport másik meccsén a Juventusnak a vártnál több időbe telt feltörni a Dinamo Zagreb védelmét, de végül a papírformának megfelelően megnyerte a meccset, és csoportelsőként várhatja a december 12-i sorsolást. A „zebrák” első gólját Gonzalo Higuaín jegyezte, aki véget vetett 418 perces gól nélküli sorozatának, majd betalált a középhátvéd, Daniele Rugani is, aki a BL történetének 100. olasz gólszerzője.