Giggs, Rooney - a nyerő páros a Chelsea otthonában

2011.04.06. 20:30
AZ ONLINE KÖZVETÍTÉS MEGTEKINTÉSÉHEZ KATTINTSON A KÉPRE!
A Manchester United idegenben 1–0-ra legyőzte a Chelsea-t a Bajnokok Ligája negyeddöntőjének első mérkőzésén. Az egyetlen találatot Wayne Rooney szerezte a találkozó 24. percében. Bár a továbbjutás még nem dőlt el, Carlo Ancelotti csapatának kisebbfajta csodára lesz szüksége az Old Traffordon, ha ki akarja harcolni a továbbjutást.

TEKINTSE MEG SZÖVEGES KÖZVETÍTÉSÜNKET A TALÁLKOZÓRÓL!

„Tudjuk, milyen erős ellenfél vár ránk, de nem félünk, hiszünk benne, hogy le tudjuk győzni – mondta a Chelsea-vel eddigi mindhárom, MU elleni Premier League-találkozóját megnyerő Carlo Ancelotti a mérkőzés előtt. – Nem egy meccsen dől el a továbbjutás, száznyolcvan perc alatt kell legyőznünk a Manchestert. A jó kezdés fontos, de tisztában vagyunk azzal, hogy a továbbjutás az Old Traffordon dől majd el."

SZAVAZÁS

BL-negyeddöntő: a Chelsea vagy a Manchester United jut tovább?

KÖSZÖNJÜK, HOGY SZAVAZOTT!

Az utolsó mondatrészben lehet, hogy nem volt igaza a Chelsea mesterének, megeshet ugyanis, hogy a továbbjutás már az első meccsen eldőlt: Wayne Rooney góljával a Manchester United 1–0-ra nyert a Stamford Bridge-en.

Pedig az első percekben egyértelműen a Chelsea játszott fölényben. A londoni csapatnak helyzete is volt: Fernando Torres a 7. percben a 16-os jobb sarkától lőtt, de Edwin van der Sar magabiztosan hárította a próbálkozást.

A kezdeti hazai fölény után rendezte sorait a MU. Sir Alex Ferguson együttese többször is eljutott a Chelsea 16-osáig, és egy két távoli lövéssel veszélyeztetett.

A félidő derekához érve pedig már vezetett is a Manchester United! Michael Carrick hatalmas keresztlabdáját Ryan Giggs szelídítette meg a 24. percben szenzációs mozdulattal – a labdaátvétellel már előnybe is került a veterán játékos –, majd visszagurítását Wayne Rooney tíz méterről a bal alsó sarokba belsőzte. A labda a kapufáról vágódott a gólvonal mögé. 0–1

CHELSEA–MANCHESTER UNITED

0–1, Rooney

Azzal, hogy pályára lépett, Ryan Giggs lett minden idők legidősebb Manchester United-mezőnyjátékosa, aki Bajnokok Ligája-mérkőzést játszott a Manchester Unitedben. A Laurent Blanc rekordját megdöntő walesi szélső ma 37 éves és 128 napos.

A gól után teljesen kiegyenlítetté vált a játék. A Manchester Unitednek tökéletesen megfelelt az eredmény, míg a Chelsea nem tudott a kapu elé kerülni.

Az első félidő hajrájában mégis hatalmas helyzet alakult ki a manchesteri kapu előtt . Egy bal oldali beívelésbe Fernando Torres nem (vagy csak nagyon kicsit...) tudott belepörgetni, s a labda a kapufán csattant. A kipattanót Frank Lampard lőtte kissé maga mögül a kapura, Patrice Evra azonban a gólvonalról tisztázott.

A második félidő elején Rafael nagyon kemény rúgást kapott a bokájára Drogbától, ami után le is kellett cserélni. Helyére Nani állt be. Nem sokkal később az elefántcsontparti támadó már a labdát találta el: ollózása csak szépségdíjas volt, kaput nem talált.

Az 55. percben majdnem megduplázta előnyét a MU, de Rooney hiába bombázott a kapuba, Hernández lesen volt, így a találatot érvénytelenítették.

A kép csalóka: nem Rooney, hanem a Chelsea került padlóra (Fotó: Reuters)

Az angol támadó egyébként sorozatban már az ötödik évben talált be a Bajnokok Ligája negyeddöntőjében, korábban ilyen szériára csak Andrij Sevcsenko volt képes még 2003 és 2007 között.

A  GALÉRIA MEGTEKINTÉSÉHEZ
 KATTINTSON A KÉPRE!
A GALÉRIA MEGTEKINTÉSÉHEZ KATTINTSON A KÉPRE!

Az utolsó húsz percben mindent megpróbált az egyenlítés érdekében a Chelsea: Carlo Ancelotti Florent Maloudát és Nico Anelkát is pályára küldte. Torres majdnem egyenlített is a 75. percben, de Van der Sar hatalmas bravúrral védte fejesét.

A hajrában fölénybe került a Chelsea, Carlo Ancelottiék mindenképpen gólt szerettek volna szerezni. A hajrában volt is lehetőségük, előbb Ivanovics, majd Anelka próbálkozott – hiába.

A rendes játékidő letelte után pedig Undiano Mallencót szidták – valószínűleg joggal – a Chelsea szurkolói, miután egy elsőre egyértelműnek tűnő 11-est nem adott meg a hazaiaknak. Evra akasztotta Ramirest a tizenhatoson belül, ám a bíró sípja néma maradt...