BL: Holmanék a 93. percig továbbjutásra álltak, kiestek

M. D.M. D.
2019.07.17. 23:03
Billel Omrani (jobbra) kis túlzással egyedül ejtette ki az Asztanát (Fotó: Pro Sport)
A kolozsvári CFR és az „örökös” fehérorosz bajnok BATE Boriszov is vert helyzetből jutott tovább a labdarúgó Bajnokok Ligája selejtezőjének első fordulójából.

A román bajnok CFR a Kazahsztánban elszenvedett 1–0-s vereség után hazai környezetben már a negyedik percben hátrányba került az FK Asztanával szemben, ám Billel Omrani triplájával fordított, és 3–1-es győzelmével kiharcolta a továbbjutást. Sokat is tett érte a kolozsvári alakulat, hogy győztesen kerüljön ki a párharcból, a visszavágón csaknem 20-szor vette célba a kazahok kapuját.

A CFR a selejtező második fordulójában a Maccabi Tel-Avivval csap össze.

A BATE Boriszov az utolsó tíz perchez érve még kiesésre állt a lengyel bajnok Piast Gliwice otthonában – az 1–1-es első meccs után a visszavágó 80. percében 1–0-ra a lengyelek vezettek –, de a hajrában megfordította a meccset, így versenyben maradt a legrangosabb európai kupasorozatban. A fehérorosz együttesre a következő körben a kettős győzelemmel továbbjutó Rosenborg vár.

A Maribor is kettős sikerrel lépett tovább (3–0, 2–0), a korábbi győri középpályás, Rok Kronaveter a visszavágón is betalált a Valur ellen.

Holman Dávid és Guzmics Richárd csapata, a Slovan Bratislava szinte a teljes második félidőben, a 93. percig továbbjutásra állt Montenegróban, ám a Szutjeszka Niksics ekkor Alekszandar Sofranac góljával egyenlített, ezzel kiharcolta a hosszabbítást. A ráadásban nem esett gól, majd a szétlövést úgy nyerte meg 3–2-re a montenegrói együttes, hogy az utolsó párban mindkét csapat rúgója hibázott. Holmant a 71. percben, még 1–0-s vezetésnél cserélte le edzője, Guzmicsot nem nevezték a mérkőzésre.

BAJNOKOK LIGÁJA
SELEJTEZŐ, 1. KÖR, VISSZAVÁGÓ

Riga FC(lett)–Dundalk(ír) 0–0 – tizenegyesekkel 4–5

Továbbjutott: a Dundalk, 0–0-s összesítés után tizenegyespárbajban
AIK(svéd)–Ararat-Armenia(örmény) 3–1
(Goitom 47., 52., S. Larsson 62. – 11-esből, ill. Kobjalko 77.)
Továbbjutott: az AIK, 4–3-as összesítéssel
Rosenborg(norvég)–Linfield FC(északír) 4–0
(Konradsen 20., 51., Akintola 69., Helland 85.)
Továbbjutott: a Rosenborg, kettős győzelemmel, 6–0-s összesítéssel
Qarabag(azeri)–Partizani Tirana(albán) 2–0
(Ozobic 51., Dani Quintana 94.)
Továbbjutott: a Qarabag, 2–0-s összesítéssel
CFR Cluj(Kolozsvári Vasutas, román)–Asztana FK(kazah) 3–1
(Omrani 10., 26., 73., ill. Murtazajev 4.)
Továbbjutott: a CFR Cluj, 3–2-es összesítéssel
Piast Gliwice(lengyel)–BATE(fehérorosz) 1–2
(Czerwinski 21., ill. Moukam 82. – 11-esből, Volkov 87.)
Továbbjutott: a BATE, 3–2-es összesítéssel
Maribor(szlovén)–Valur Reykjavík(izlandi) 2–0
(Kronaveter 11., Tavares 32.)
Továbbjutott: a Maribor, kettős győzelemmel, 3–0-s összesítéssel
Celtic(skót)–FK Sarajevo(bosnyák) 2–1 (Christie 26., C. McGregor 75., ill. Tatar 62.)
Továbbjutott: a Celtic, kettős győzelemmel, 5–2-es összesítéssel
Szutjeszka Niksics(montenegrói)–Slovan Bratislava(szlovák) 1–1
(Sofranac 93., ill. Sporar 49.) – tizenegyesekkel 3–2
Továbbjutott: a Szutjeszka Niksics, 2–2-es összesítés után tizenegyespárbajban

Ludogorec (bolgár)–FERENCVÁROS (magyar) 2–3 (Terziev 24., Heister 69. – öngól, ill. Haratin 17., Skvarka 21., Nguen 48.) – BŐVEBBEN ITT!
Továbbjutott: a Ferencváros, kettős győzelemmel, 5–3-as összesítéssel