Allegri szupercseréi lecsaptak, a Juve 3 perc alatt döntött Portóban

2017.02.22. 20:42
Alex Telles kiállítása sokba került a Portónak (Fotó: AFP)
Az FC Porto a Juventust fogadta a labdarúgó Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjének első mérkőzésén, és a 27. perctől emberhátrányban küzdve 2–0-s vereséget szenvedett. Massimiliano Allegri két cserejátékosa, Marko Pjaca és Dani Alves döntött.

Alex Telles egy percen belül bemutatott két nagyon csúnya szerelést, Felix Brych játékvezető meg felmutatott neki két sárga, így egy piros lapot. Az első félidőnek ez volt a kulcseseménye a Porto–Juventus mérkőzésen, a hazai balhátvéd rendkívüli meggondolatlansága kényszerű taktikai változtatásba és korai cserébe hajszolta bele Nuno Espírito Santót, a portóiak vezetőedzőjét.

Kiállítás ide, kiállítás oda, nem a helyzetekről szólt az első félidő: a legtisztább lehetőséget Gonzalo Higuaín hagyta ki, aki a nagyon aktív Alex Sandro előretörése után lőtt kapura egyből, Iker Casillas bravúrral kipiszkálta a labdát a jobb alsó sarok elől. A játékrész zárszavát Paulo Dybala mondta ki, a Juve-támadó egy átlövéssel telibe találta a bal kapufa tövét, de az első félidőben mutatott játéknak „méltó jutalma” volt a 0–0.

A második félidőt lesgóllal kezdte a Juventus (Dybala rúgta el a labdát Mario Mandzukic elől, aki nem lett volna lesen), első helyzetével a Porto – a csapatkapitány Héctor Herrera bólintott kapu mellé egy Layún-felívelés után. A házigazdák egyébként is kijöttek a kiállítás utáni teljes passzivitásból, míg a Juventus továbbra is rengeteget birtokolta a labdát, ám minőségi lehetőségek helyett jobbára csak távoli átlövésekig jutott.

Massimiliano Allegri a 67. percben nyúlt bele cserével először, a 73.-ban másodszor a mérkőzésbe, és mindkét beküldött játékosa góllal hálálta meg a bizalmat. Marko Pjaca a Dybalával folytatott összjátékot követően kihasználta, hogy szerencsésen elé pattant a labda a védőkről, és precízen kilőtte a hosszú alsó sarkot a 72. percben (0–1). Két perccel később Alex Sandro ívelt át a hosszúra, Dani Alves mintaszerűen mellre vette a labdát, majd a hosszú sarokba lőtt (0–2).

A hajrára izgalom már nem maradt, Juventus-ziccer igen, de Sami Khedira óriási helyzetben a kapu mellé talált. A Juventus felőrölte a Porto ellenállását és megérdemelten nyert, az olasz bajnok 2–0-s idegenbeli győzelmével a továbbjutás alighanem eldőlt.