BL: öngóllal nyitott, de végül továbbment a Standard

2014.08.05. 22:02
A Standard Liege kiejtette a Panathinaikoszt (Fotó: sport.be)
A szlovén Maribor idegenbeli döntetlennel, míg a belga Standard Liege görögországi sikerrel harcolta ki a továbbjutást a Bajnokok Ligája 3. selejtezőkörében. A Lille 3–1-gyel búcsúztatta a Grasshopperst.

Pedig nem indult jól a Standard számára a Panathinaikosz elleni visszavágó (az első meccs gól nélküli döntetlennel ért véget), ugyanis Dino Arslanagic öngóljával a 17. percben hátrányba került. Ez azonban nem törte meg a belgákat, mert még a szünet előtt sikerült fordítani, az előny pedig kitartott a lefújásig.

Paul-José M'poku győztes gólja

Az első meccsen egy góllal nyerő Maribor Agim Ibraimi révén szerzett vezetést a Maccabi Tel-Aviv elenni, Larnacában rendezett visszavágón, de az izraeliek az 53. percben már 2–1-re átvették a vezetést. Ez még mindig a szlovénoknak volt kedvező, ráadásul egy percre rá Ibraimi egyenlített, s a Maribor végül döntetlennel harcolta ki a továbbjutást.

A Lille kényelmes helyzetből várhatta a második meccset, hiszen 2–0-ra tudott nyerni Svájcban, ráadásul a 19. percben tovább növelte előnyét, a Grasshoppers erejéből csak egy szépítő gólra futotta.

BAJNOKOK LIGÁJA
3. SELEJTEZŐKÖR, VISSZAVÁGÓK

Maccabi Tel-Aviv (izraeli)–Maribor (szlovén) 2–2 (Ben Haim 42., Ben Basat 53., ill. Ibraimi 35., 54.)
Tj.: a Maribor, 3–2-es összesítéssel
Panathinaikosz (görög)–Standard Liege (belga) 1–2 (Arslanagic 17. – öngól, ill. Mbombo 36., M'poku 41.)
Tj.: a Standard, 2–1-es összesítéssel
Lille (francia)–Grasshoppers (svájci) 1–1 (Balmont 19., ill. Abrashi 33.)
Tj: a Lille, 3–1-es összesítéssel