BL: mennyire írta át az el Clásico az erőviszonyokat?

nemzetisport.hu nemzetisport.hunemzetisport.hu nemzetisport.hu
Vágólapra másolva!
2016.12.06. 11:11
null
A 11-11 pontos PSG és Arsenal közül a londoniak utolsó feladata tűnik nehezebbnek – fejre állnak-e Giroud-ék? (Fotók: Reuters)
Kedden és szerdán lezárul a Bajnokok Ligája csoportköre, az utolsó négy kiadó hely is elkel, és kialakul a csoportelsők, illetve -másodikak nyolcasa. A 6. fordulóban az utolsó nyolcaddöntős helyekről döntő összecsapások mellett lesznek tét nélküli presztízsmeccsek is, így több nagyágyú tartalékosan lép majd pályára. Erősorrendünkben azért jelenlegi legerősebb 11-ük formája szerint rangsoroltuk a legjobb 16 csapatot.

 

16. (16.) PORTO
A „sárkányok” védelme elképesztően jól teljesít a szezonban, a bajnokságban és a BL-ben összesítve nyolc gólt kapott csupán – na de a támadósor... Elemzők hada keresi a magyarázatot arra, hogyan fordulhatott elő, hogy a csapat egymás után négy 0–0-t játszott (az egyik gól nélküli döntetlen kupabúcsút jelentett). A nyáron igazolt Laurent Depoitre gólképtelenségét, Jaszin Brahimi csapongó játékát, Nuno Espírito Santo vezetőedző e tapasztalatoktól nem független gyakori szereposztás-változtatását egyaránt az okok közé sorolják. Amúgy nem sok híja volt az ötödik 0–0-nak sem, csakhogy a Braga elleni szombati rangadó 95. percében a csereként beálló tinédzser, Rui Sousa megtörte az átkot, és az 1–0-s győzelemmel visszasegítette csapatát a tabella harmadik helyére. Nyugtalanító hír, hogy a 0–0 szerdán, a Leicester ellen sem feltétlenül lesz elég a továbbjutáshoz...

15. (visszatérő) BAYER LEVERKUSEN
Tét nélkül várja a következő mérkőzését a „gyógyszergyári” csapat. A németek már biztos továbbjutók, sőt, azt is biztos, hogy a csoport második helyén végeznek. A szezon előtti célokat tehát sikerült teljesítenie Roger Schmidt csapatának, amely azonban korántsem muzsikált jól a BL-ben, hiszen csak egyszer tudott nyerni. A legrangosabb európai kupasorozat lehet az indok arra, ami miatt még nem menesztették a Bundesligában gyengélkedő csapat trénerét.

KEDDI MÉRKŐZÉSEK
CSOPORTKÖR, 6. FORDULÓ
A-CSOPORT

20.45: Basel–Arsenal (Tv: Film Mánia)
20.45: PSG–Ludogorec
B-CSOPORT
20.45: Dinamo Kijev–Besiktas
20.45: Benfica–Napoli (Tv: M4 Sport)
C-CSOPORT
20.45: Manchester City–Celtic
20.45: Barcelona–Mönchengladbach (Tv: Sport1)
D-CSOPORT
20.45: Bayern München–Atlético Madrid (Tv: Sport2)
20.45: PSV–Rosztov

14. (12.) BENFICA
Az ősz első két és fél hónapjában ragyogott a nap a lisszaboni „sasokra”, azonban – amint ez rangsorunkon is látszik – az utóbbi két hétben szürke fellegek úsztak az égboltra. A bajok az agyonnyert isztambuli meccs döntetlenjével kezdődtek: a háromgólos előnyről veszni hagyott két pont (3–3) miatt a Benfica még nem továbbjutó, sőt a Napoli elleni ki-ki meccs végén nagyon könnyen az Európa-ligában találhatja magát (ha a B-csoport harmadik helyén lesben álló Besiktas győz a már tuti utolsó Dinamo Kijev otthonában, akkor nem elég a döntetlen a nápolyiak ellen). Aligha független az isztambuli utolsó tíz percben történtektől, hogy időközben odalett a bajnoki veretlenség is: a középmezőnyhöz tartozó Marítimo pénteken alaposan elrontotta a BL-főpróbát (1–2). Rui Vitória egyik legnagyobb egymeccses edzői kihívása előtt áll.

13. (13.) NAPOLI
Az elmúlt két hétben sem a Dinamo Kijev elleni 0–0 (BL), sem a Sassuolo elleni 1–1 (Serie A) nem kápráztatta el a csapat híveit és a szakértőket – nem úgy az Internazionale elleni pénteki 3–0! Ezzel az eredménnyel azért már fajsúlyosabb az állítás, mely szerint a korábban botladozó Napoli október vége óta nem kapott ki, és hatos veretlenségi szériát ápolgat. Ha ezt kedden még egy láncszemmel megtoldja, biztosan ott lesz a BL-nyolcaddöntőben – a ki-ki meccsnek ígérkező, Benfica elleni csörtében elég neki az iksz is (fentebb már jeleztük, hogy ukrajnai győzelme esetén a Besiktas kiejti a lisszaboni meccs egyik résztvevőjét). Úgy tűnik, Lorenzo Insigne tényleg rálelt a góllövő cipőjére (a legutóbbi két meccsen is a kapuba talált), és biztató az is, hogy a kezdőbe (bajnokin) egy hónap után visszakerülő Piotr Zielinski gólt és gólpasszt jegyzett az Inter ellen.

12. (14.) LEICESTER CITY
A Premier League-ben egyre mélyebb gödörbe kerülő „rókák" a hét végén a Sunderland stadionjában szenvedtek 2–1-es vereséget, és mindössze a tizenötödik pozíciót foglalják el a tabellán. Viszont legalább a Bajnokok Ligájában jól áll a csapat: 13 ponttal biztosan csoportelső, 14-szeres angol válogatott csatára, Jamie Vardy pedig merész álmokat szövöget. „A legjobb 16 között vagyunk. Nem mondta senki, hogy megnyerhetjük az angol bajnokságot, miért ne nyerhetnénk meg a Bajnokok Ligáját?” Jogos felvetés, de a csoportmásodikak teljesen más kategóriát képviselnek, mint az eddigi riválisok.

11. (11.) AS MONACO
Joao Moutinho tárt karokkal várja a Premier League csapatainak hívását! Ismerje meg az új Daniel Alvest! Fabinho, az ember, aki visszautasította a Real Madridot! Thomas Lemar lesz Antoine Griezmann utódja Madridban? Az ilyen és efféle hírcímek olvastán egyszerre örül és bosszankodik az egyszeri Monaco-hívő, ugyanis ez a játékosok iránt megnövekedett érdeklődés a jó szereplés elismerése, ugyanakkor mára tény, hogy a nagy orosz befektetés ellenére sincs esély szembeszállni a legnagyobbakkal. Egyik hadszíntéren sem – ugyan a Tottenham legyőzése szép BL-tavaszt jelent, ott az első kör nagy eséllyel végállomás lesz.

10. (10.) SEVILLA
Szerdán biztossá válhat, hogy ebben a szezonban nem lesz címvédés az Európa-ligában! Amennyiben a Sevilla nem kap ki egynél több góllal Lyonban, akkor bejut a Bajnokok Ligája egyenes kieséses szakaszába, ahonnan már nem kerülhetne át a második számú európai kupasorozatba. Az andalúziai klub szurkolói és vezetői valószínűleg évek óta erre várnak…

9. (9.) PARIS SAINT-GERMAIN
„Tanulnunk kell a vereségből, az este tanulságaiból, jobban kell koncentrálnunk legközelebb, nem szabad hibáznunk, és nem szabad hagyni kibontakozni az ellenfelet.” Nem, nem egy serdülő XII-es edző rázta meg a közhelyfát egy kellemetlen vereség után, nem Nemecsek Ernő vonta le a Pásztorok kontra golyózók esetének tanulságait, hanem a párizsiak mestere, Unai Emery nyilatkozta ezt a Montpellier-től elszenvedett három nullás vereséget követően. „A legfontosabb most a következő BL-mérkőzés, az idény szerdán rajtol számunkra. Remélem, egy újjászületett csapattal. A futballban semmire sincs garancia, ha nem játszol a saját színvonaladon, bárhol kikaphatsz” – bölcselkedett Emery főnöke, elnöke, Nasszer al-Kelaifi, míg Marco Verratti olaszos lazasággal jegyezte meg, hogy na ja, ebből a vereségből is látszik, hogy a Ligue 1 sokkal keményebb, mint a La Liga…

SZERDAI MÉRKŐZÉSEK
CSOPORTKÖR, 6. FORDULÓ
E-CSOPORT

20.45: Tottenham–CSZKA Moszkva
20.45: Leverkusen–Monaco
F-CSOPORT
20.45: Legia Warszawa–Sporting (Tv: Sport2)
20.45: Real Madrid–Dortmund (Tv: Sport1)
G-CSOPORT
20.45: FC Bruges–Köbenhavn
20.45: Porto–Leicester City (Tv: Film Mánia)
H-CSOPORT
20.45: Lyon–Sevilla (Tv: M4 Sport)
20.45: Juventus–Dinamo Zagreb

8. (6.) MANCHESTER CITY
Pont nélkül és két eltiltottal zárta a City a hétvégi, Chelsea elleni meccset – Fernandinho is érzékeny veszteség lehet, Sergio Agüero négymeccses kényszerpihenője azonban még ennél is nagyobb fejfájást okozhat. Mindenesetre a Bajnokok Ligájában nem valószínű, hogy ez az eltiltás bármiféle következménnyel jár majd, sőt! A City már továbbjutott, a Celtic ellen a sztárok pihentetésére készülő Pep Guardiola elmondása szerint Agüero akár szerepet is kaphat a találkozón.

7. (7.) BORUSSIA DORTMUND
Egyértelműen a hét csúcsmeccse a Real Madrid–Dortmund. A találkozó a csoportelsőségről dönt, az iksz a németeknek jó. A sérülések megnehezítik Thomas Tuchel dolgát, de így is bombaerős kezdőcsapat fut ki a pályára. A BVB középpályája nagyon erős, Gareth Bale hiányában nem lesz könnyű Zinédine Zidane csapatának. És hogy min múlhat a Dortmund sikere? A királyiaknak muszáj támadniuk, így szinte biztos, hogy a hazaiak a kontrákat preferálják. Ha pedig a Dembélé, Schürrle, Aubameyang hármas végigrobog az ellenfélen, azt nem köszönik meg a spanyol fővárosban.

A Real Madridnak le kell győznie a Dortmundot a csoportelsőséghez
A Real Madridnak le kell győznie a Dortmundot a csoportelsőséghez

6. (5.) ARSENAL
Az „ágyúsok” továbbjutottak csoportjukból, a helyezés azonban még kérdés – nem veheti tehát félvállról a Basel elleni találkozót a szezon végén állítólag leköszönő Arsene Wenger alakulata. A francia menedzser a West Ham elleni összecsapást követő nyilatkozatában kiemelte: az év utolsó hónapja rendkívül fontos Angliában – így várható, hogy felforgatja csapatát a mester – többek között a hétvégén triplázó Alexis Sánchez több angol forrás szerint pihenőt kaphat kedden. Apropó, Sánchez: a londoniaknak igyekezniük kell, ha szeretnék megtartani legjobbjaikat, ugyanis angol lapértesülések szerint a chilei játékos, illetve Mesut Özil is jelentős fizetésemelést szeretne kicsikarni, előbbi kevésbé, utóbbi jobban hajlik a hosszabbításra.

5. (4.) JUVENTUS
Továbbjutóként, de nem biztos csoportelsőként várja az utolsó idei BL-mérkőzését a Juventus; az első helyet csak akkor őrzi meg a másik meccs (Lyon–Sevilla) eredményétől függetlenül, ha legyőzi a pont nélkül Olaszországba érkező Dinamo Zagrebet. A feladat megfeszülés nélkül is teljesíthetőnek tűnik még akkor is, ha figyelembe vesszük, hogy két nehéznek ígérkező bajnoki – a Torino elleni városi derbi, majd a Roma elleni rangadó – közeledtével Massimiliano Allegri esetleg takarékos üzemmódra kapcsol, és szerdán kissé felforgatja a kezdőcsapatot. A hajrában kiharcolt nagyszerű 3–1-es sevillai siker és az Atalanta hétvégi legyőzése (3–1) tökéletesen illeszkedik a „zebrák” szép őszi kirakósába, ám az elmúlt két hét „terméke” a Genoa elleni elkeserítően sima 1–3, továbbá Dani Alves és Leonardo Bonucci súlyos sérülése is. A Dinamo elleni meccs kiváló összpontosítás-felmérő lesz.

4. (8.) ATLÉTICO MADRID
Az Atlético Madrid biztos csoportgyőztesként készülhet a Bayern elleni idegenbeli mérkőzésre. A spanyol gárda a bajnokságban a legutóbbi négy meccsén csak négy pontot szerzett, tehát azt nem lehet mondani, hogy sosem látott formának örvend, de Münchenben bebizonyíthatja, hogy továbbra is a szűk elithez tartozik (vagy hogy a B-csapata jobb a bajorok második soránál). A gyengébb La Liga-szereplés hátterében állhat, hogy a FIFA Év játékosa díj elnyerésére továbbra is esélyes Antoine Griezmann teljesítménye visszaesett: a francia csatár a BL-ben az előző két meccsen három gólt szerzett, a bajnokságban viszont már hét forduló óta nem talált a kapuba.

3. (3.) BAYERN MÜNCHEN
Az utóbbi hetekben egyre több olyan kritikát kapott a bajor csapat, hogy most már egyértelműen látszik, Pep Guardiola irányítása alatt bizony jobban játszott a gárda. Az Atlético Madrid elleni mérkőzésnek már nincs tétje, a Carlo Ancelotti vezette bőrnadrágosok a csoport második helyén végeztek. Amolyan becsületkérdés lesz az utolsó csoportmeccs, de egy biztos: az olasz tréner nem fog kockáztatni, hiszen fontos bajnoki meccsek következnek az elkövetkezendő hetekben.

2. (2.) BARCELONA
A Barcelona az utóbbi időben finoman fogalmazva sem nyújt lehengerlő teljesítményt. A katalánok az előző kilenc tétmérkőzésükből csak hármat nyertek meg, a legutóbbi BL-meccsük óta egyet sem. A Mönchengladbach elleni keddi találkozónak már nincs valódi tétje, hiszen a Barca két héttel ezelőtt biztossá tette csoportelsőségét. Éppen ezért Luis Enrique több kulcsjátékosának is pihenőt biztosít – Lionel Messi nincs köztük, az argentin kiválóság a kezdőcsapat tagjaként lép majd pályára. Neymar lágyéksérülést szenvedett az el Clásicón, de csaknem két hét áll a rendelkezésére, hogy felépüljön, mivel eltiltás miatt a Gladbach és hétvégén az Osasuna ellen sem játszhat. A keddi BL-meccset valószínűleg Gerard Piqué is kihagyja.

1. (1.) REAL MADRID
A Real Madrid szerdán a klubrekord beállításáért (is) lép pályára a Santiago Bernabéu Stadionban, ahol a Borussia Dortmundot fogadja. A királyiak csak akkor lesznek csoportelsők, ha hazai pályán legyőzik a német csapatot. Zinédine Zidane együttese 33 tétmérkőzés óta veretlen – legutóbb április 6-án Wolfsburgban kapott ki az előző BL-szezon negyeddöntőjének első felvonásán –, és ha a Dortmundtól sem szenved vereséget, akkor beállítja a Leo Beenhakker által irányított Real Madrid 1988–1989-es csúcsát.

Sergio Ramos góljával a Real ikszre mentette a szombati el Clásicót – és talán ezért maradt erősorrendünk élén
Sergio Ramos góljával a Real ikszre mentette a szombati el Clásicót – és talán ezért maradt erősorrendünk élén
AZ A-CSOPORT ÁLLÁSA
1. Paris SG 5 3 2 11–5 +6 11
2. Arsenal 5 3 2 14–5 +9 11
3. Ludogorec 5 2 3 4–13 –9 2
4. Basel 5 2 3 2–8 –6 2

A B-CSOPORT ÁLLÁSA
1. Napoli 5 2 2 1 9–7 +2 8
2. Benfica 5 2 2 1 9–8 +1 8
3. Besiktas 5 1 4 9–8 +1 7
4. Dinamo Kijev 5 2 3 2–6 –4 2

A C-CSOPORT ÁLLÁSA
1. Barcelona 5 4 1 16–4 +12 12
2. Manchester City 5 2 2 1 11–9 +2 8
3. Mönchengladbach 5 1 2 2 5–8 –3 5
4. Celtic 5 2 3 4–15 –11 2

A D-CSOPORT ÁLLÁSA
1. Atlético Madrid 5 5

7–1 +6 15
2. Bayern München 5 3
2 13–6 +7 9
3. Rosztov 5 1 1 3 6–12 –6 4
4. PSV Eindhoven 5
1 4 4–11 –7 1

AZ E-CSOPORT ÁLLÁSA
1. Monaco 5 3 2 9–4 +5 11
2. Bayer Leverkusen 5 1 4 5–4 +1 7
3. Tottenham 5 1 1 3 3–5 –2 4
4. CSZKA Moszkva 5
3 2 4–8 –4 3

AZ F-CSOPORT ÁLLÁSA
1. Borussia Dortmund 5 4 1 19–7 +12 13
2. Real Madrid 5 3 2 14–8 +6 11
3. Sporting CP
5 1
4 5–7 –2 3
4. Legia Warszawa 5
1 4 8–24 –16 1

A G-CSOPORT ÁLLÁSA
1. Leicester City 5 4 1 7–1 +6 13
2. FC Porto 5 2 2 1 4–3 +1 8
3. Köbenhavn 5 1 3 1 5–2 +3 6
4. FC Bruges 5
5 2–12 –10 0

A H-CSOPORT ÁLLÁSA
1. Juventus 5 3 2 9–2 +7 11
2. Sevilla 5 3 1 1 7–3 +4 10
3. Lyon 5 2 1 2 5–3 +2 7
4. Dinamo Zagreb 5
5 0–13 –13 0
Legfrissebb hírek
Ezek is érdekelhetik