Ronaldo és a Juventus örülhetett az Old Traffordon

2018.10.23. 20:44
Alex Sandro és Nemanja Matics csatája látványos volt, akárcsak a meccs (Fotó: AFP)
A Bajnokok Ligája H-csoportjában a Juventus Paulo Dybala góljával 1–0-ra legyőzte az Old Traffordon a Manchester Unitedot, és ötpontos előnyre tett szert a csoportban. A másik mérkőzésen a Young Boys döntetlent ért el a Valencia ellen, így a svájciak és a spanyolok nem tudták kihasználni az angolok botlását.

MANCHESTER UNITED–JUVENTUS

Idejében érkezett a Juventus az Old Traffordra, ellentétben az ismét késve befutó hazaiakkal, és az első félidőben úgy tűnt, a meccsbe sem érkezett meg.

A hazai közönség elhűlve látta, hogy kedvencei nem nagyon találkoznak a labdával, a Juventus egyértelműen uralta a találkozót már a kezdetektől. Szemlátomást nem lett attól elfogódott Cristiano Ronaldo, hogy újra Manchesterben léphetett pályára, mert veszélyesen tömte a társait labdákkal.

Alig 17 perc telt el a meccsből, amikor vezetést szerzett a Juventus: formás támadás végén némi szerencsével Dybala elé pattant a labda, és az argentin csatár nem hibázott. 0–1

Aki arra számított, hogy az MU viharos rohamokkal kíván majd elégtételt venni, annak csalatkoznia kellett. Jellemző az első félidőre, hogy a Juventus nagyjából hetven százalékban birtokolta a labdát, több helyzetet is alakított ki, és teljesen megérdemelten vonult előnnyel pihenőre.

A második félidőben sokáig nem változott a játék képe, és a Manchester United bizony örülhetett, hogy az 52. percben Ronaldo nagy lövésénél bravúrral védett De Gea.

Aztán az olaszok kicsit visszahúzódtak, a hazaiak pedig egyre többször tűntek fel az olasz kapu előtt, igaz, lövésig nem jutottak.

Az utolsó negyedórában jutott a legközelebb a gólhoz az MU, Pogba a kapufára csavart. Ez bizony gólt érdemelt volna, de összességében a Manchester United nem érdemelt győzelmet. A Juventus sokkal jobban játszott, irányította a játékot, és ötpontos előnyre tett szert a csoportban.

YOUNG BOYS–VALENCIA

A két nyeretlen együttes összecsapásán a Valencia szerzett vezetést Michy Batshuayi révén, a Young Boys azonban Guillaume Hoarau jóvoltából tizenegyesből válaszolt – ez volt a svájci csapat első gólja a Bajnokok Ligájában, egyúttal meglett az első pontja is (1–1).