Nyolc gól Manchesterben, csodálatos City-fordítás

2017.02.21. 20:35
Sergio Agüero (labdával) két góljával főszereplő volt (Fotó: AFP)
Rendkívül parázs és pörgős, kihagyott és meg nem adott tizenegyest is hozó mérkőzésen a Manchester City 5–3-ra legyőzte a Monacót. A kedd esti labdarúgó Bajnokok Ligája-nyolcaddöntő során a hazaiak részéről Sergio Agüero, a kétszer is vezető monacóiaktól Radamel Falcao két gólt szerzett.

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

BAJNOKOK LIGÁJA
NYOLCADDÖNTŐ, ELSŐ MÉRKŐZÉS

MANCHESTER CITY (angol)–MONACO (francia) 5–3 (1–2)
Manchester,
City of Manchester Stadion, 53 351 néző. Vezette: Mateu Lahoz (spanyol)
MANCHESTER CITY: Caballero – Sagna, Otamendi, Stones, Fernandinho (Zabaleta, 62.) – Y. Touré – L. Sané, De Bruyne, David Silva, Sterling (J. Navas, 89.) – Agüero (Fernando, 87.). Menedzser: Pep Guardiola
MONACO: Subasic – D. Sidibé, Glik, Raggi, B. Mendy – Fabinho, T. Bakayoko (Dirar, 88.) – Bernardo Silva (Moutinho, 85.), Lemar, Mbappé (Germain, 79.) – Falcao. Vezetőedző: Leonardo Jardim
Gólszerző: Sterling (26.), Agüero (58., 71.), Stones (77.), L. Sané (82.), ill. Falcao (32., 61.), Mbappé (40.)

Ahogyan Leonardo Jardim ígérte, a Monaco harcias letámadással már a mérkőzés elején igyekezett zavarba hozni a City védelmét, ez sikerült nem is egyszer, más kérdés, hogy a kikényszerített hibákat nem tudta meglovagolni. Még.

Pep Guardiola embereit persze nem érte váratlanul a vendégek stratégiája, hamar beüzemelték a lapos passzos, villámgyors labdakihozatalokra épülő futballjukat. A monacóiak valamelyest hátrább is vonták állásaikat, nem bánták, hogy inkább a hazaiak birtokolják a labdát.

Azt azonban természetesen már bánták, hogy a 26. percben a bal oldalon meglóduló Leroy Sané nagyszerű előkészítése után Raheem Sterling közelről, éppen nem lesről bekotorta a hazaiak vezető gólját (1–0).

A City ezzel megteremtette magának a feltételeket az életveszélyes kontratámadásokhoz, csakhogy élni nem tudott velük – mert jött a monacói letámadás… Wilfredo Caballero kapus meg is ijedt, katasztrofális felszabadításával vendégakciót indított, és Fabinho beadásából Radamel Falcao előre vetődve a kapuba fejelt (1–1).

Nagyon pörgős hajrá kerekedett az első játékrészben. A két csúcsesemény: Sergio Agüero nem kapott meg egy jogosnak tűnő tizenegyest (kétségtelen esési szándéka viszont bevonzotta a sárga lapot), odaát viszont a 40. percben Kylian Mbappé rövid sarkos lövéssel gólra váltott egy remek kiugratást (1–2).

A második játékrész elején Falcao akár a továbbjutást is megalapozhatta volna, de a saját maga által kiharcolt tizenegyest elrontotta – pontosabban Caballero védett, feledtetve némiképp első félidei hibáját.

Nem maradtunk azonban kapusbaki nélkül ebben a játékrészben sem: az 58. percben a saját tizenhatosnál történt labdaszerzés után Sterling óriásit vágtázott, pazarul ugratta ki a jobb oldalon Sergio Agüerót, ám ahhoz, hogy az argentin lövéséből gól szülessen, a rövid sarokra nem ügyelő Danijel Subasic figyelmetlensége is kellett (2–2).

És három perc múlva megint vezetett a Monaco… A 61. percben a hosszú indításra lecsapó Radamel Falcao balról középre fordulva kicselezte Stonest, majd gyönyörű mozdulattal, jobbal, 12 méterről a kint álló kapus felett a léc alá ejtett (2–3).

Radamel Falcao: két gól, mégis vereség (Fotó: AFP)

Eldőlt? Egy fenét… Ez nem olyan este volt, amelyen a Cityt bármi is megtörhette volna. Talán Guardiola súghatott valami olyasmit játékosainak, hogy a Monaco részben azért az egyik leggólerősebb csapat Európában, mert „előre menekül”, tehermentesítendő sebezhető védelmét.

Lényeg a lényeg: a City alig tíz perc alatt három gólt szerzett! Jobb oldali szöglet után Sergio Agüero kapásból talált be (3–3), bal oldali sarokrúgást követően John Stones közelről kotorta be a megcsúsztatott labdát (4–3), majd egy mattig kombinált villámgyors adogatást Leroy Sané váltott gólra közvetlen közelről (5–3). A vendégek védelme egyik esetnél sem állt a helyzet magaslatán…

A Monaco a hajrában még faraghatott volna hátrányán, de Caballero óriási védéssel megakadályozta ebben – a hercegségbeli csapat hiába szerzett tehát három gólt, mínusz kettőről kezdi majd a március 15-i visszavágót.