BL, H-csoport: őrült meccs Londonban; nyert a Valencia

2019.11.05. 22:53
A hajrára hagyta a döntést a Valencia (Fotó: AFP)
A labdarúgó Bajnokok Ligája H-csoportjának 4. fordulójában a Chelsea őrült meccsen 4–4-et játszott az Ajaxszal, míg a másik mérkőzésen a Valencia 4–1-re legyőzte a Lille-t.

BAJNOKOK LIGÁJA, CSOPORTKÖR
4. FORDULÓ
H-CSOPORT
Valencia (spanyol)–Lille (francia) 4–1
(Parejo 66. – 11-esből, Soumaoro 82. – öngól, Kondogbia 84., Ferrán Torres 90., ill. Osimhen 25.)
Chelsea (angol)–Ajax (holland) 4–4 (Jorginho 5., 71. – mindkettőt 11-esből, Azpilicueta 63., R. James 74., ill. Abraham 2. – öngól, Promes 20., Kepa 35. – öngól, Van de Beek 55.)
Kiállítva: Blind 68., Veltman 69. (mindkettő Ajax)a találkozóról IDE KATTINTVA olvashat!

A még nyeretlen Lille szerzett vezetést a Valencia otthonában a találkozó 25. percében, Victor Osimhen talált a kapuba.

A 66. percben Daniel Parejo tizenegyesből egyenlített, majd a 82. percben már a spanyoloknál volt az előny: Adama Soumaoro lábáról a saját kapujába pattant a labda.

A 84. percben Geoffrey Kondogbia távoli bombája végleg eldöntötte a három pont sorsát, sőt, később még Ferrán Torres is betalált, így 4–1-re nyert a Valencia. A H-csoportban így négy forduló után hét-hét pontja van az Ajaxnak, a Chelsea-nek és a Valenciának is.