BL, G-csoport: a Leicester City a Portót is legyőzte

2016.09.27. 22:37
Casillas is csak néz, ez bizony bent van (Fotó: Reuters)
A Leicester City 1–0-ra nyert otthon a Porto ellen a labdarúgó Bajnokok Ligája G-csoportjában, míg az FC Köbenhavn 4–0-ra verte meg szintén hazai pályán az FC Bruges-t.

LEICESTER CITY–PORTO

Tizenhat évvel ezelőtt már volt olyan mérkőzés, amelyen az egyik csapat (Real Madrid) kapuját Iker Casillas védte, a másikét (Sporting CP) pedig egy Schmeichel. Akkor Peter Schmeichellel kezdődött a portugál csapat összeállítása, most a Leicesteré a fiával, Kasperrel.

Casillasnak azonban nem a dán kapusdinasztia tagjaival van problémája a jelek szerint, hanem Iszlam Szlimanival, aki a harmadik meccsén már ötödször mattolta. Az algériai csatár a 25. percben honfitársa, Rijad Mahrez beadása után csúsztatott a kapuba. 1–0

Az angol bajnok a hétvégén a Manchester United elleni bajnokiján három gólt is kapott szöglet után, így a Leicester-hívek fellélegezhettek, amikor a Porto kapott egy szögletet, de a játékvezető nem várta meg az elvégzését, és lefújta az első félidőt.

A Porto az ezt megelőző 16 idegenbeli mérkőzéséből egyet sem tudott megnyerni angol csapatok ellen, és ez a rossz sorozata most sem szakadt meg, sőt. A vendégek csak kapufáig jutottak, így pontot sem szereztek. A Leicester ellenben hat ponttal áll első két BL-mérkőzése után.

BAJNOKOK LIGÁJA
2. FORDULÓ, G-CSOPORT
LEICESTER CITY (angol)–PORTO (portugál) 1–0 (1–0)
Leicester. V:
Cakir (török)
LEICESTER: Schmeichel – L. Hernández, Morgan, Huth, Fuchs – Mahrez (Gray, 88.), Drinkwater, Amartey, Albrighton – Szlimani (A. King, 82.), Vardy (Musa, 93.). Menedzser: Claudio Ranieri
PORTO: Casillas – Layún, Felipe, Marcano, Telles – André (H. Herrera, 63.), Danilo Pereira, Ó. Torres (Corona, 78.) – André Silva, Adrián (Diogo Jota, 63.), Otávio. Vezetőedző: Nuno Espírito Santo
Gólszerző: Szlimani (25.)

FC KÖBENHAVN–FC BRUGES

Az FC Bruges az első fordulóban hazai pályán szenvedett 3–0-s vereséget, Koppenhágában még rosszabbul járt. Pedig a szünetben még 0–0-ra álltak a felek.

A második félidő elején Stefano Denswil öngólt szerzett, majd összehozott egy tizenegyest (ez a dupla „bravúr" neki sikerült először, amióta az Opta ilyen jellegű statisztikai adatokat gyűjt, azaz a 2003–2004-es szezon óta), igaz, a büntetőt Ludwig Augustinsson kihagyta. Nem vették érte a fejét, már csak azért sem, mert a dán gárda a következő nyolc percben két újabb góllal eldöntötte az összecsapást. 3–0

Mathias Jörgensen 92. percben szerzett találata már csak hab volt a koppenhágaiak tortáján. 4–0

FC KÖBENHAVN (dán)–FC BRUGES (belga) 4–0 (0–0)
Koppenhága. V:
Thomson (skót)
KÖBENHAVN: Olsen – Ankersen, Jörgensen, Johansson, Augustinsson – Verbic (Toutouh, 67.), Delaney, Kvist, Falk (Amankwaa, 84.) – Santander (Pavlovics, 79.), Cornelius. Vezetőedző: Stale Solbakken
BRUGES: Butelle – Van Rhijn, Poulain, Simons, Denswil, De Bock – Vanaken (Limbombe, a szünetben), Claudemir, Vormer, Izquierdo (Felipe Gedoz, 79.) – Vossen (Wesley, 63.). Vezetőedző: Michel Preud'homme
Gólszerző: Denswil (53. – öngól), Delaney (64.), Santander (69.), Jörgensen (92.)