BL: főtáblán Nikolicsék; remekelt a Roma – piros lapokban

2016.08.23. 22:53
A Daniele De Rossi vezette Roma nem tudott megbirkózni a teherrel (Fotó: Reuters)
Kedd este öt mérkőzést rendeztek meg a Bajnokok Ligája playoffkörében. A forduló rangadóján a Roma a Portót fogadta, ám az olaszok a labdarúgás helyett inkább a küzdősportokban jeleskedtek – gólt nem lőttek, de ami a piros lapokat illeti remekül szerepeltek, igaz, ez kevés volt a továbbjutáshoz. A Legia Warszawa Nikolics Nemanjával a soraiban döntetlent játszott, és továbbjutott a BL főtáblájára. A Monaco egy „csendes” mérkőzésen, egy–nullával ment tovább, a Celtic viszont majdnem elszórakozta az első összecsapáson szerzett tetemes előnyét az Hapoel Beer-Seva otthonában.

BAJNOKOK LIGÁJA
SELEJTEZŐ, 4. FORDULÓ (PLAYOFF), VISSZAVÁGÓK
BAJNOKI ÁG

Viktoria Plzen (cseh)–Ludogorec (bolgár) 2–2 (Duris 7., Mateju 64., ill. Misidjan 17., Keserü 95.)
Az első mérkőzésen: 0–2. Továbbjutott, a Ludogorec 4–2-es összesítéssel.

Hapoel Beer-Seva (izraeli)–Celtic (skót) 2–0 (Szahar 21., Hoban 48.)
Az első mérkőzésen: 2–5. Továbbjutott, a Celtic 5–4-es összesítéssel.

Legia Warszawa (lengyel)–Dundalk (ír) 1–1 (Kucharczyk 92., ill. Benson 19.)
Az első mérkőzésen: 2–0. Továbbjutott, a Legia Warszawa 3–1-es összesítéssel.

NEM BAJNOKI ÁG
Roma (olasz)–Porto (portugál) 0–3 (Fernando 8., Layún 73., Corona 75.)
Az első mérkőzésen: 1–1. Továbbjutott, a Porto 4–1-es összesítéssel.

Monaco (francia)–Villarreal (spanyol) 1–0 (Fabinho 91. –11-esből)
Az első mérkőzésen: 2–1. Továbbjutott, a Monaco 3–1-es összesítéssel.

Bajnoki ág

Legia Warszawa (lengyel)–Dundalk (ír)

Megnyugtatónak tűnő, kétgólos előnnyel várta az amatőr és félamatőr erőkből álló írek elleni visszavágót Nikolics Nemanja csapata, a Legia Warszawa. A lengyelek ennek megfelelően nyugodtan kezdték a mérkőzést, talán túlságosan is, ezt kihasználva a vendégek szerezték meg a vezetést Robbie Benson által a 19. percben. Az ír középpályás McMillan középre fejelt labdáját bombázta 14 méterről a hálóba, Malarznak esélye sem volt a hárításra.

A gól érezhetően megfogta a lengyeleket, akik hiába birtokolták többet a labdát, nem érződött, hogy ők lennének fölényben. A második félidőben még nagyobb bajba került a hazai csapat: Adam Hlousek követett el egy buta szabálytalanságot, amiért megkapta második sárga lapját, így a Dundalk a félidő majdnem felében emberelőnyben játszhatott.

Besnik Hasi vezetőedző gyorsan reagált az emberhátrányra, lehozta az egyetlen csatárt, Nikolics Nemanját, és beküldte a védő Bartosz Bereszynskit.

A Dundalknek ennek ellenére megvoltak a lehetőségei a második gól megszerzésére, ám nem élt velük, ellentétben a Legiával: a lengyelek a ráadásban Michal Kucharczyk bombagóljával eldöntötték a továbbjutás kérdését, és biztosították helyüket a legrangosabb európai kupasorozat főtábláján.

Hapoel Beer-Seva (izraeli)–Celtic (skót)

Brendan Rodgers csapata kis híján elherdálta az első mérkőzésen megszerzett háromgólos előnyét. Az izraeliek már a 15. percben büntetőhöz jutottak, Mahran Radi azonban nem tudott élni a lehetőséggel. A 21. percben már nem volt ilyen szerencséje a Celticnek, a két minutummal korábban beálló, a Chelsea-ben is megforduló Ben Szahar megszerezte a vezetést a Hapoel Beer-Sevának. Az izraeliek a második félidő elején kétgólosra növelték előnyüket, így csupán egyetlen gólt kellett volna szerezniük a továbbjutás kiharcolása érdekében. Ez nem sikerült, a Celtic végül, ha nehezen is, de kiharcolta a csoportkörben való részvételt.

Viktoria Plzen (cseh)–Ludogorec (bolgár)

A keddi játéknap legszürkébbnek tűnő párosítása hozta a legtöbb gólt. A cseheknek kétgólos hátrányt kellett volna ledolgozniuk, amire a 7. percben szerzett gól után reális esély mutatkozott, az első meccsen is betaláló holland Virgil „Vura” Misidjan azonban tíz perccel később gyorsan szertefoszlatta a hazai reményeket. A Plzen ugyan Mateju góljának köszönhetően ismét megszerezte a vezetést, Claudiu Keserü azonban a 95. percben egyenlített, a bolgárok végül 4–2-es összesítéssel jutottak be a BL csoportkörébe.

Nem bajnoki ág

Roma (olasz)–Porto (portugál)

A „farkasok” idegenben betaláltak a Portónak, így ha csak minimálisan is, de kedvezőbb előjelekkel várhatták az összecsapást. Hamar bajba kerültek viszont, miután a portugálok Felipe fejeséből már a 8. percben megszerezték a vezetést. A védő Otávio beadása után fejelte a labdát a bal alsóba.

A 37. percben egyenlíthetett volna a Roma, ám Mohamed Szalah tizenegyről laposan belelőtte a labdát Casillasba – a Real Madrid ikonja nagyot védett, talán ha Szalah eltalálja a kapu valamelyik sarkát... Nem sokkal később a gödör csak mélyebbé vált az olaszok számára, ugyanis emberhátrányba kerültek, miután a csapatkapitány Daniele De Rossi teljesen fölöslegesen letalpalta ellenfelét, Maxi Pereirát, akit le is kellett cserélni.

Hát, ez nem volt szép…

Az ötvenedik percben a De Rossi kiállítása miatt beálló Emerson Palmierinél elpattant a húr: a brazil védő úgy rácsúszott Jesús Corona bokájára, hogy a játékvezető azonnal kiállította, így a Roma kettős emberhátrányba került!

A Roma kitámadott, amit a kontrákra visszaálló Porto ki is használt. A 73. percben Miguel Layún kapott nagyszerű labdát, a kirohanó Wojciech Szczęsny mellett eltolta a labdát, majd 16-ról higgadtan a kapuba passzolt (2–0). Olaszországban annyira sem jutott idő, hogy a szurkolók a fejüket fogják – mire feleszméltek, Corona már lőtte is a harmadikat!

Az eredmény már nem változott, így a Porto 4–1-es összesítéssel jutott be a Bajnokok Ligája főtáblájára, míg a Roma az Európa-liga csoportkörében folytathatja.

Monaco (francia)–Villarreal (spanyol)

Nem hozott sok izgalmat az első félidő. Noha a csapatok próbálkoztak lövésekkel, a pontos befejezés hiányzott, igazán nagy helyzetet nem is tudtak kialakítani. A második játékrészben a Villarreal átvette a találkozó irányítását, de nem tudott mit kezdeni a védekezésre koncentráló hercegségbeliek ellen, akik a kilencvenedik percben tizenegyeshez jutottak, és be is rúgták, pontot téve ezzel a párharcra (1–0).

Az egy–nulla azt jelentette, hogy 3–1-es összesítéssel a Monaco lépett tovább.