BL, F-csoport: Guardiola a lelátóról nézte végig, ahogy kikap a Man. City

2018.09.19. 22:55
Nabil Fekir a Manchester City otthonában szerezte meg az első gólját a BL-ben (Fotók: AFP)
A Manchester City nagy meglepetésre 2–1-re kikapott hazai pályán az Olympique Lyontól a labdarúgó Bajnokok Ligája csoportkörének első fordulójában. A kvartett másik mérkőzésén a Szalai Ádámmal felálló Hoffenheim fennállása első BL-főtáblás meccsén 2–2-es döntetlenre végzett a Sahtar Doneckkel.

Sok csapat megirigyelné, ha olyan játékosok ülnének a kispadján, mint például Rijad Mahrez, Leroy Sané és Sergio Agüero. A Manchester City ezen az estén megengedte magának ezt a luxust – persze a kezdőcsapat támadószekciójában így sem másodvonalbeli játékosok (Bernardo Silva, David Silva, Raheem Sterling, Gabriel Jesus) kaptak helyet –, s amikor Sané és Agüero pályára lépett, akkor a Lyon meglepetésre már 2–0-ra vezetett.

A francia csapat a 26. percben Maxwel Cornet góljával szerezte meg a vezetést, miután Fabian Delph lyukat rúgott ahelyett, hogy tisztázott volna az elefántcsontparti szélső elől, majd az első félidő végén Nabil Fekir duplázta meg az előnyt. A világbajnok francia támadó először volt eredményes a Bajnokok Ligájában.

A Manchester Citynek nem minden nap, de még csak nem is minden évben sikerül ilyen rosszul egy első félidő hazai környezetben, hiszen ezt megelőzően 2015 novemberében, a Liverpool elleni mérkőzésen (1–3) volt kétgólos hátrányban egy játékrészt követően.

Az angol csapatot ezen a mérkőzésen Mikel Arteta irányította az oldalvonal mellől, Pep Guardiolát ugyanis az előző szezonban a Liverpool elleni negyeddöntős párharc visszavágóján elküldték a kispadról, majd a lelátóról kommunikált a szakmai stáb tagjaival, ezért egymeccses eltiltást kapott.

Guardiola bánatos tekintete

A második félidő közepén Sané előkészítését követően Bernardo Silva találatával szépített a Man. City – nem sokkal korábban Memphis Depay ziccerénél Ederson bravúrral a kapufára tolta a labdát –, ám egyenlítenie a nagy erőfeszítések ellenére sem sikerült, így az első angol együttes lett, amely sorozatban négy meccset veszített el a BL-ben (1–2).

A Lyon pedig az első francia alakulat, amely a nemzetközi porondon megverte a manchesteri kékeket.

A City a második fordulóban a Hoffenheim otthonában javíthat, míg a Lyon a Sahtar Donecket fogadja.