A Real hiába vezetett kétszer is Dortmundban, mégsem nyert

2016.09.27. 20:41
A játéknap rangadóján nem bírt egymással a Dortmund és a Real Madrid (Fotó: Reuters)
A labdarúgó Bajnokok Ligája F-csoportjában négygólos döntetlent hozott a Borussia Dortmund és a Real Madrid összecsapása, míg Nikolics Nemanja csapata, a Legia ismét vereséget szenvedett, ezúttal a Sporting CP otthonában.

DORTMUND–REAL MADRID

Mumus ellen mumussal – állíthatjuk fel a nevelés és az oktatás egyik alapelvét, amely érvényes a Real Madrid és a Borussia Dortmund párharcaira is: a spanyolok finoman szólva sem nyerni járnak a fekete-sárgákhoz – de Cristiano Ronaldo nagyon él ellenük.

Ezen a mérkőzésen is betalált a portugál ász, tulajdonképpen a Real egyetlen helyzetét értékesítve az első félidőben, Gareth Bale parádés sarkazása után: 0–1!

Előtte is többet támadott már a Dortmund, de ekkor és a gól után is csak kapu mellé tartó lövésekig jutott, ami meg kapura is veszélyes volt, arra odaért Keylor Navas. Egy kivétel sem volt, mégis egyenlített a Borussia, egy szabadrúgást ugyanis a kapus érthetetlen módon csak öklözött, középre, Raphaël Varane-ról a jobb sarokba csorgott volna a labda, amelyet a gólvonalon átsegített még a biztonság kedvéért Pierre-Emerick Aubameyang. 1–1!

Hogy a Real Madridnak ne legyen panaszra oka a balszerencse miatt, arról a második félidő gondoskodott, amely nagy iramú, de különösebb izgalmak nélküli mezőnyjátékot hozott. No, és egy madridi gólt, Ronaldo beadását Karim Benzema a kapufára fejelte, onnan a labda a lécre pattant (ez nem túl gyakori), majd Raphaël Varane elé, aki az üres kapuval szemben állva nem hibázott. 1–2!

A hajrában két kihagyott Ronaldo-helyzet után csak megemberelte magát a BVB, a két csereember, Emre Mor és André Schürrle alkotott egy parádés gólt: 2–2, döntetlenre végződött a nap nagy rangadója.

Nem igazságtalanul.

BAJNOKOK LIGÁJA
2. FORDULÓ, F-CSOPORT
DORTMUND (német)–REAL MADRID (spanyol) 2–2 (1–1)

Dortmund V: Clattenburg (angol)
DORTMUND: Bürki – Piszczek, Papasztathopulosz, Ginter, Schmelzer – Castro, Weigl – Guerreiro (Mor, 78.), Götze (Schürrle, 58.), O. Dembélé (Pulisic, 73.) – Aubameyang. Vezetőedző: Thomas Tuchel
REAL MADRID: Keylor Navas – Carvajal, S. Ramos, Varane, Danilo – Kroos, Modric, J. Rodríguez (Kovacic, 70.) – Bale, Benzema (Morata, 87.), Cristiano Ronaldo. Vezetőedző: Zinédine Zidane
Gólszerző: Aubameyang (43.), Schürrle (87.), ill. C. Ronaldo (17.), Varane (68.)

DORTMUND–REAL: ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

Nem volt egy súlycsoportban a Sporting és a Legia (Fotó: Reuters)

SPORTING CP–LEGIA WARSZAWA

Az F-csoport kisebb érdeklődéssel kísért találkozóján a Sporting CP Nikolics Nemanja csapatát, a Legia Warszawát fogadta. A vendégek azonban nem tudták felvenni a ritmust: a portugálok néhány percnyi tapogatózást követően magukhoz ragadták az irányítást. Több helyzetet is kihagytak, de a 28. percben egy szögletet követően a hosszú kapufánál Bryan Ruiz érkezett, aki közelről nem hibázott (1–0), majd alig tíz perccel később Adrien Silva remek ívelését Bas Dost egyből a kapuba küldte: 2–0!

A fordulás után a hazaiak már nem erőlködtek, a Legia pedig egy-két kisebb helyzetnél tovább nem jutott, így második mérkőzésüket is elvesztették. Nikolicsot a 60. percben lecserélték, energiáját felemésztette a védekezés, így nem tudott eléggé a támadásokra koncentrálni.

SPORTING CP (portugál)–LEGIA WARSZAWA (lengyel) 2–0 (2–0)
Lisszabon. V:
Oliver (angol)
SPORTING:
Rui Patrício – Joao Pereira, Coates, Rúben Semedo, Jefferson – William Carvalho, Adrien Silva, Gelson Martins (Campbell, 76.), Bruno César (Markovics, 67.) – Dost, Bryan Ruiz (Petrovics, 87.). Vezetőedző: Jorge Jesus
LEGIA: Malarz – Bereszynski, Rzezniczak, Czerwinski, Hlousek – Jodlowiec, Moulin (Kopczynski, 86.) – Guilherme, Radovics, Langil (Alekszandrov, a szünetben) – Nikolics (Odjidja-Ofoe, 60.). Vezetőedző: Jacek Magiera
Gólszerző: B. Ruiz (28.), Dost (37.)