Agüero nem lassít, a Man. City győzött Kijevben

2016.02.24. 20:35
Sergio Agüero ünnepli a Kijevben lőtt gólját (Fotó: Reuters)
A labdarúgó Bajnokok Ligája-nyolcaddöntő első felvonására a hazai kupában rápihenő Manchester City 3–1-re nyert a Dinamo Kijev otthonában.

BAJNOKOK LIGÁJA
NYOLCADDÖNTŐ, 1. MÉRKŐZÉS

DINAMO KIJEV (ukrán)–MANCHESTER CITY (angol) 1–3 (0–2)
Kijev,
Olimpiai Stadion, 53 691 néző. V: Lahoz (spanyol)
DINAMO KIJEV: Sovkovszkij – Danilo Silva (Makarenko, 66.), Dragovic, Hacseridi, Vida – Ribalka, Harmas (Miguel Veloso, 31.) – González, Bujalszkij, Jarmolenko – Teodorczyk (Júnior Moraes, a szünetben). Vezetőedző: Szerhij Rebrov
MANCHESTER CITY: Hart – Sagna, Kompany, Otamendi, Clichy – Fernando, Fernandinho – D. Silva, Y. Touré, Sterling – Agüero (Iheanacho, 91.). Menedzser: Manuel Pellegrini
G: Bujalszkij (59.), ill. Agüero (15.), D. Silva (40.), Y. Touré (90.)
A visszavágót március 15-én rendezik.

ONLINE KÖZVETÍTÉS ÉS STATISZTIKAHALMOK ITT!

AGÜERO, AGÜERO, AGÜERO
Agüero a 16. gólját szerezte a legutóbbi 17 olyan BL-mérkőzésén, amelyen a kezdőcsapatban kapott helyet.
Agüero 17 gólt szerzett a Cityben a BL-ben, többet, mint az összes többi argentin játékos angol csapatokban (16).
Agüerónak éppúgy 42 mérkőzésre volt szüksége ahhoz, hogy megszerezze 22. gólját a BL-ben, mint Lionel Messinek.

A Dinamo Kijevnek december óta ez volt az első tétmérkőzése, a „rozsda" látszott is a játékán. Az ukrán csapat nem igazán találta a ritmust, a City fokozatosan átvette az irányítást, a 15. percben pedig már előnyben is volt: Sergio Agüero egy szöglet után talált be közelről a kijevi védelem asszisztálása mellett. 0–1

Az argentin csatár kivette részét a manchesteriek második találatából is, ő húzta talppal Raheem Sterling elé a labdát, az angol szélső centerezésére pedig David Silva érkezett menetrendszerűen. 0–2

Az 59. percben Nicolás Otamendi dupla „segítségével" szépített a Dinamo: az argentin védő egy beadás után középre fejelte ki a labdát, amely Vitalij Bujalszkij lövése után róla pattant a jobb alsó sarokba. 1–2

Az optimistább kijevi szurkolók valószínűleg ekkor maguk előtt látták, ahogy csapatuk lemásolja a Juventus keddi feltámadását, ám csalódniuk kellett.

További hazai rohamok helyett unalmas mezőnyjáték következett, amit ráadásul egy szép Yaya Touré-csavarás zárt. Az elefántcsontparti középpályás a 90. percben valószínűleg eldöntötte a továbbjutást. 1–3

A Manchester City először nyert mérkőzést a Bajnokok Ligája egyenes kieséses szakaszában. A korábbi négyet mind elbukta a Barcelonával szemben.