BL: csak ráijeszteni sikerült az esélyesekre, a Roma és Valencia is nyert

2018.11.07. 20:47
A kapus jön, Manolasz csúsztat, 0–1... (Fotó: AFP)
A Valencia két góllal nyert hazai pályán a Young Boys ellen, míg az AS Roma idegenben győzte le a CSZKA Moszkvát a labdarúgó Bajnokok Ligája csoportkörének negyedik fordulójában.

CSZKA Moszkva–AS Roma

Az AS Roma már a 4. percben megszerezte a vezetést Moszkvában Kosztasz Manolasz fejes góljával (0–1). A CSZKA nem zuhant össze a korai kapott góltól, és több nagy helyzetet is kialakított, majd a második félidő elején Arnór Sigurdsson találatával egyenlített (1–1).

Ám a moszkvai öröm nem tartott sokáig: az 56. percben Hördur Magnússon megkapta a második sárga lapját, majd az 59. percben Lorenzo Pellegrini éles szögből kilőtte a bal alsó sarkot, ezzel visszaszerezve az előnyt – s mint utóbb kiderült, megszerezve a győztes gólt – a vendégeknek (1–2).

Valencia–Young Boys

Az első valenciai gólra sem kellett sokáig várni: Santi Mina a 14. percben vette be a vendégek kapuját (1–0). A folytatásban a Young Boysnak is akadtak lehetőségei Roger Assalé például szinte csak a kapussal állt szembe a 25. percben, ám ziccerben rút módon eltörte a labdát. Az elefántcsontparti csatár a 37. percben javította hibáját: 14 méterről, jól helyezett lövéssel egyenlített (1–1).

Mina azonban még az első félidő vége előtt újra beköszönt (2–1) – akár az első találatánál, ezúttal is Carlos Soler gólpasszából. Soler a második félidőben jó 30 méteres sprint után maga is betalált, az 56. percben (3–1). A hajrában Sekou Sanogo megkapta a második sárga lapját, ezzel megpecsételve a Young Boys sorsát.Több gól nem esett, 3–1-re győzött a Valencia.