BL, C-csoport: Foxiék négyet kaptak Madridban, nyert a Galata

2015.10.21. 22:37
Az Atlético Madrid 4–0-ra nyert hazai pályán az Asztana ellen, míg a Galatasaray szintén otthon a Benficát verte meg 2–1-re a labdarúgó Bajnokok Ligája C-csoportjának 3. fordulójában.

ATLÉTICO MADRID–ASZTANA

A vendégek csapatkapitánya a Diósgyőr, az Újpest és a Kecskemét korábbi játékosa, Foxi Kéthévoama volt, a mérkőzés előtti ünnepélyes kézfogások után azonban már nem sok pozitív élményt gyűjthetett. Csapata nem tudta megnehezíteni az Atlético dolgát, amely 29 perc után már kétgólos előnyben volt. Az első hazai találatot Saúl Níguez(1–0) jegyezte, sarokkal, a másodikat Jackson Martínez, megpattanó lövéssel (2–0).

A második félidőt is 2–0-ra nyerte meg az Atlético, Óliver Torres lőtte a harmadikat (3–0), míg a 4–0-s végeredményt az öngólt szerző Denisz Dedecsko állította be (4–0).

GALATASARAY–BENFICA

Remekül kezdett a Benfica, Nicolás Gaitán a 2. percben trükkös szabadrúgás után a mostani BL-idény leggyorsabb góljával szerzett vezetést a portugál csapatnak (0–1).

A 19. percben egyenlített a Galatasaray: az André Almeida kezezéséért megítélt büntetőt a magyarszomorító Selcuk Inan kíméletlenül váltotta gólra (1–1).

Nem sokkal az első fél óra letelte után már a török gárda vezetett, Lukas Podolski bal külsővel lőtt a kapus lábai között a kapuba, ezzel ő lett a negyedik olyan német futballista – Michael Ballack, Torsten Frings és a kapus Hans-Jörg Butt után –, aki három különböző csapat színeiben is gólt szerzett a BL-ben (2–1).

A második félidőben nagy erőket mozgósított a Benfica, a hazaiak a hosszabbításban is meleg pillanatokat éltek át, de megőrizték minimális előnyüket, így tíz mérkőzés után újra győzelemnek örülhettek a BL-ben. Ezt megelőzően 2013. december 11-én nyertek az elitsorozatban, a Juventus elleni emlékezetes mérkőzésen, amelyet december 10-én kezdtek el, de havazás miatt csak másnap tudták befejezni.

BAJNOKOK LIGÁJA
C-CSOPORT, 3. FORDULÓ

Galatasaray (török)–Benfica (portugál) 2–1 (Selcuk Inan 19. – 11-esből, Podolski 33., ill. Gaitán 2.)
Atlético Madrid (spanyol)–Asztana (kazah) 4–0 (Saúl Níguez 23., J. Martínez 29., Óliver Torres 63., Dedecsko 89. – öngól)