BL, C-csoport: a Man. City könnyedén verte a Marseille-t idegenben

D. Á.D. Á.
2020.10.27. 22:52
Gündogan is betalált a Marseille-nek (Fotó: AFP)
A labdarúgó Bajnokok Ligája C-csoportjában a Manchester City 3–0-ra megverte idegenben a Marseille-t, míg a Porto hazai pályán 2–0-ra legyőzte az Olympiakoszt.

MARSEILLE–MANCHESTER CITY 0–3

A 18. percben a Marseille a saját tizenhatosánál szórta el a labdát, az angolok pedig ezt kegyetlenül megbüntették. Kevin De Bruyne tálalt Ferran Torres elé, aki a kapussal szemben nem hibázott, megszerezte a vezetést (0–1).

Sokáig maradt az egygólos City-előny, majd a 76. percben Sterling visszafejelt labdájára érkezett Ilkay Gündogan, s átvétel nélkül lőtt a hálóba (0–2). Csupán öt perc telt el, amikor De Bruyne ismét előkészítőként tűnt fel, tökéletes passzát Raheem Sterling váltotta gólra (0–3).

A Marseille-nek esélye sem volt, a City simán begyűjtötte a három pontot.

PORTO–OLYMPIAKOSZ 2–0

A Porto már a 11. percben előnybe került, Fábio Vieira használta ki a görögök ügyetlenkedését (0–1). A portugál csapat csak a vége előtt öt perccel zárta le a találkozót, ekkor Marega adott középre, Sérgio Oliveira érkezett, a kapusnak esélye sem volt védeni a fejesét (2–0).

Ami a csoport állását illeti, a Manchester City hat ponttal áll az élen, a Porto a második.

BAJNOKOK LIGÁJA, CSOPORTKÖR
2. FORDULÓ
C-CSOPORT
Porto (portugál)–Olympiakosz (görög) 2–0
(F. Vieira 11., S. Oliveira 85.)
Marseille (francia)–Manchester City (angol) 0–3 (Ferran Torres 18., Gündogan 76., Sterling 81.)