Gólzáporos este, az Atlético győzni tudott Leverkusenben

2017.02.21. 20:38
Saúl Níguez kezdte a gólgyártást a meccsen (Fotó: AFP)
A labdarúgó Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjének első mérkőzésén a Bayer Leverkusen hazai pályán szenvedett 4–2-es vereséget az Atlético Madridtól, így igen rossz helyzetből várja a visszavágót.

A Leverkusen pörgésével most sem volt probléma, csak az Atlético Madrid ellen több kellett volna – Diego Simeone csapata rutinosan futballozva szerzett meggyőző előnyt már az első félidőben, s végül győztesen hagyta el a BayArenát.

A híresen agresszív két csapat összecsapásán a Leverkusen lépett fel kezdeményezőbben, ám helyzetig nem tudott eljutni – az egész első félidőben. A német csapat a közvetlen támadó zónában képtelen volt feltörni az Atlético védelmét, a rendkívül pontatlan támadások többsége nem okozott gondot a madridiaknak. Fordítva bezzeg! Az Atléti ellentámadásaiból többnyire helyzet is alakult ki, Antoine Griezmann ziccerben Bernd Lenót találta el, majd Wendell Filipe Luís beadása után a saját felső lécét.

Az Atlético Madrid 17 perc után került előnybe, Saúl Níguez – akárcsak egy szezonnal ezelőtt a Bayern München ellen – remek gólt lőtt. A középpályás jobbról indult meg befelé, megtolta a labdát Aleksandar Dragovic mellett, majd tökéletesen tekert a hosszú fölső sarokba (0–1).

Nyolc perc múlva már kettő volt a vendégek fórja, a ludas elsősorban Dragovic, aki egy elhalt Leverkusen-akció utáni felszabadításnál „félig” lyukat rúgott, és Kevin Gameiro el is sprintelt a labdával. Ömer Toprak és Dragovic ugyan megpróbálta kiszorítani a balra tartó Gameirót, aki viszont jobbra passzolt, a teljesen üresen maradt Antoine Griezmann-nak – a francia sztár kegyetlenül be is vágta a ziccert (0–2).

Griezmann előtt adódott még egy óriási helyzet az első félidő végén, ám Leno másodszor is bravúrral mentett előle – ez már csak kármentés volt, a magasabb szinten futballozó Atlético megérdemelten szerzett kétgólos előnyt.

A Leverkusennek gyors gól kellett volna, gyors gólt is szerzett: Kevin Kampl kitűnő meglátással találta meg a felfutó jobbhátvéd Benjamin Henrichset, a védő laposan középre adott, s Karim Bellarabi egyből a hosszúba pörgetett (1–2). Kis híján egyből jött a felelet, ám Gameiro kiszorított helyzetből a lécet találta el egy Atlético-kontra végén, majd egy másik ellencsapás zárásául az üres kapura érkező Griezmann mögé adta a labdát.

Az éledő hazai reményeket aztán Gameiro döntötte romba: a támadó faképnél hagyta a szörnyű meccset játszó Dragovicot, mire a védő lerántotta, a játékvezető tizenegyest ítélt – jegyezzük meg, a szabálytalanság a büntetőterületen kívül kezdődött. Kevin Gameiro ha már kiharcolta a büntetőt, magabiztosan gólra is váltotta azt (1–3).

A házigazdák Joel Pohjanpalo beküldése után átálltak 4–2–3–1-ről 4–4–2-re, és rögtön gólt is szereztek – no, ennek nem a formációváltás, hanem egy védelmi rövidzárlat volt az oka. Julian Brandt húzott el a bal szélen, beadását Moyá kapus ügyetlenül Sztefan Szavicsra ütötte, a védőről a kapuba pattant a labda, öngól (2–3)!

A hajrát Charles Aránguiz kíméletlen becsúszása nyitotta, a hazai középpályás megúszta sárga lappal Gabi „legyilkolását.” A Leverkusen aztán rákapcsolt nagyon, Javier „Chicharito” Hernández kétszer is kis híján betalált, ám egy-egy Atlético-védő az utolsó pillanatban mindig menteni tudott. Először nyomott igazán a Bayer, de a végén bánta: a csereként beállt Fernando Torres remek fejessel tett pontot az igen szórakoztató meccs végére (2–4).

Az Atlético elsősorban az első félidőben nyújtott játékával kerekedett ellenfele fölé, a Leverkusen naivitása a szünet előtt, jobbik arca a szünet után mutatkozott meg – ám ilyen lyukas védelemmel a német csapatnak nem lehetett esélye. Alighanem eldőlt a párharc.

A MÉRKŐZÉS ÖSSZEFOGLALÓJA

BAJNOKOK LIGÁJA
NYOLCADDÖNTŐ, ELSŐ MÉRKŐZÉS
BAYER LEVERKUSEN (német)–ATLÉTICO MADRID (spanyol) 2–4 (0–2)
Leverkusen,
BayArena, 29 300 néző. Vezette: Collum (skót)
Leverkusen: Leno – Henrichs, Dragovic, Ömer Toprak, Wendell – Aránguiz, Kampl – Bellarabi (Pohjanpalo, 66.), Havertz (Volland, 56.), Brandt (Bailey, 87.) – J. Hernández. Vezetőedző: Roger Schmidt
Atlético Madrid: Moyá – Vrsaljko, Szavics, Giménez, Filipe Luís – Koke, Gabi, Saúl Níguez, Carrasco (Correa, 78.) – Griezmann (F. Torres, 78.), Gameiro (Partey, 71.). Vezetőedző: Diego Simeone
Gólszerző: Bellarabi (48.), Szavics (68. – öngól), ill. Saúl Níguez (17.), Griezmann (25.), Gameiro (59. – 11-esből), F. Torres (86.)