A Real Madrid 2–0-s előnyben az apátlan „farkasok” ellen

2016.02.17. 20:35
Ronaldo lövése alapozta meg a Real Madrid győzelmét (Fotó: AFP)
Eldőlni látszik a Roma és a Real Madrid párharca a labdarúgó Bajnokok Ligájának nyolcaddöntőjében, a spanyolok ugyanis kettő nullára nyertek idegenben Cristiano Ronaldo és Jesé találatával.

BAJNOKOK LIGÁJA
NYOLCADDÖNTŐ, ELSŐ MÉRKŐZÉS
ROMA (olasz)–REAL MADRID (spanyol) 0–2 (0–0)
Róma, Stadio Olimpico, 55 612 néző. V: Královec (cseh)
ROMA: Szczesny – Florenzi (Totti, 77.), Manolasz, Rüdiger, Digne – Vainqueur (De Rossi, 77.), Pjanic, Nainggolan – Szalah, El Shaarawy (Dzeko, 64.), Perotti. Vezetőedző: Luciano Spaletti
REAL MADRID: Navas – Carvajal, Sergio Ramos, Varane, Marcelo – Modric, Kroos, Isco (Kovacic, 64.) – James Rodríguez (Jesé, 82.), Benzema, C. Ronaldo (Casemiro, 89.). Vezetőedző: Zinedine Zidane
G: C. Ronaldo (57.), Jesé (86.)

A MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSE ITT!

A másik mai mérkőzés
Gent (belga)–Wolfsburg (német) 2–3

Úgy indult a mérkőzés, hogy inkább a Real Madrid irányította a játékot, vagy legalábbis a vendégek birtokolták többet a labdát, ám helyzetet nem tudtak kialakítani, legfeljebb szabadrúgásig jutottak el. A hazaiak elsősorban Mohamed Szalah gyorsaságában bízhattak, a „farkasok” részéről Miralem Pjanic volt az első, aki hangerőemelést érően veszélyeztetett.

ZIDANE MEGHÚZTA, AMIT BENÍTEZ EGYSZER SEM
Cristiano Ronaldót a szezonban először cserélték le.
Jesé első gólját szerezte a BL-ben.
A Real négy idegenbeli győzelemnél jár a BL-ben a Roma ellen, egyik más csapat ellen sem nyert ennyiszer vendégségben.
Totti (39 év, 143 nap) a 3. legidősebb mezőnyjátékos, aki pályára lépett a BL egyenes kieséses szakaszában Maldini (39, 252) és Giggs (40, 123) után.

A Real támadásainak nagy része a bal oldalon futott, ahol Cristiano Ronaldo mellett aktívan játszott a sokszor felfutó Marcelo is. Sőt a brazil kis híján a kapuba is betalált: a portugál társ előkészítése után a szélső védő kapásból tüzelt a 33. percben. Amúgy nem volt rossz iramú a mérkőzés, de a kapuk előtt vajmi kevés izgalmat tartogatott. Megiramodások voltak, lendületesen elhaló akciók majdnem helyzetekkel.

A Real Madriddal 2011 májusa, a Barcelona elleni mérkőzés után először fordult elő, hogy nem lőtt kapura az első félidőben, a második játékrész elején azonban elég volt egy villanás, és máris előnyben voltak az amúgy szürkében játszó blancók. Marcelo indította a leshatáron Cristiano Ronaldót, aki a büntetőterületen belülre érve sarokkal becsapta Alessandro Florenzit, és jobbal kapura tekert, a labdába még kicsit beleért a védő, de annak éppen így volt tökéletes az útja a bal felső sarokba. 0–1

A találat megfűszerezte a mérkőzést, Ronaldo a gólja után remek elfutással is észrevétette magát, igaz, a beadására nem érkezett társ, de lassan ébredezett a római csapat is. Szalah hiába állt üresen, nem tette próbára Keylor Navast vérszegény gurításával, az egyiptomival szemben Raphaël Varane sem először mentett nagyot, William Vainqueur távoli lökete már veszélyesebb volt, de ott a pontosság hiányzott.

Cristiano Ronaldót először cserélték le a szezonban

Csereként érkezett Daniele De Rossi, Edin Dzeko és Francesco Totti is a hajrában, a meccset viszont utóbbi érkezése előtt a percekkel korábban beálló Jesé döntötte el, akinek szólóját végignézték a hazaiak a 86. percben (a középpályás a jobb alsóba helyezett). 0–2

Zinedine Zidane csapata idegenben is kényelmes előnyt harcolt ki a nyolcaddöntő visszavágójára.

AS ROMA–REAL MADRID 0–2