BL: a Real, CR és Ramos is történelmet írhat – Puskásék még messze

2017.05.29. 23:10
Sergio Ramos (balra) és Cristiano Ronaldo (jobbra) is BL-rekordot dönthet – Gianluigi Buffon megakadályozná (Montázs: NSO)
Szombaton véget ér a Bajnokok Ligája 2016–2017-es kiírása, a spanyol Real Madrid vagy az olasz Juventus ül fel Európa trónjára. A finálé előtt a Marca válogatott a statisztikákból, ezt egészítettük ki kicsit.

A Real Madrid először nyerheti meg ugyanabban szezonban a bajnokságot és a BEK/BL-trófeát 1958 óta.

A királyi gárda 1959 óta először nyerhet páratlan évben BEK/BL-trófeát, azóta 1960-ban, 1966-ban, 1998-ban, 2000-ben, 2002-ben, 2014-ben és 2016-ban ért fel a csúcsra, összességében 11 alkalommal nyerte meg a sorozatot, ezzel rekorder.

SZAVAZÁS

Ön szerint melyik csapat nyeri meg a labdarúgó Bajnokok Ligáját?

KÖSZÖNJÜK, HOGY SZAVAZOTT!

A Juventus kétszer nyerte meg a BEK-et/BL-t (1985, 1996), viszont további hat alkalommal jutott el a fináléba – hiába. A hat döntőbeli vereség rekord, a Bayern és a Benfica öttel áll.

Bizakodhat viszont a Juventus, 1989 óta hétévente mindig olasz csapat nyert (1989 – Milan, 1996 – Juventus, 2003 – Milan, 2010 – Inter) az első számú klubsorozatban.

A torna 1992-es névcseréje óta még senki sem tudta megvédeni a címét, most a Real Madridnak lesz erre lehetősége.

A BL történetében még senki sem tudott három döntőben is betalálni, Cristiano Ronaldónak és Sergio Ramosnak is összejöhet ez. Rajtuk kívül még Raúlnak sikerült két fináléban is a gólszerzés, valamint az egyaránt barcás Lionel Messinek és Samuel Eto'ónak.

A döntők történetében két gólt szerzett még Daniele Massaro, Hernán Crespo, Filippo Inzaghi (mind Milan), Karl-Heinz Riedle (Dortmund) és Diego Milito (Inter) is, de ők ezt egy meccsen tették.

C. Ronaldo még a Manchester United játékosaként a Chelsea ellen szerezte első BL-döntős gólját, még 2008-ban, és bár a tizenegyespárbajban rontott, John Terry emlékezetes hibája után mégiscsak az MU nyert. A második találatát a 2014-es fináléban érte el, a Real Madrid hosszabbításban múlta felül a városi rivális Atléticót; CR a 120. percben, büntetőből állította be a végeredményt.

Ramos ebben a döntőben a 93. percben egyenlített, hosszabbításra mentve a meccset, míg a tavalyi fináléban ő szerezte a Real egyetlen gólját az Atlético ellen.

A gólrekordot amúgy Puskás Ferenc és Alfredo di Stéfano tartja a BEK/BL-ben, mind a ketten hét találatot jegyeztek a döntőkben.

A legutóbbi négy döntőjét elveszítő Juventus a legutóbbi három fináléjában csupán egy találatig jutott, de az olaszok aligha örülnének, ha a két évvel ezelőtti gólszerzőjük (Álvaro Morata) ismét betalálna, ő ugyanis már ismét a Real Madrid kötelékébe tartozik. A spanyol támadón kívül legutóbb Alex Del Piero volt eredményes Juve-játékosként BL-döntőben, 1997. május 28-án ennek ellenére a Dortmund nyert 3–1-re.

A Real Madrid legutóbb a tavalyi, Manchester City elleni BL-elődöntő első felvonásán maradt gólképtelen (0–0), azóta mind a 64 tétmérkőzésén betalált.

A Juventusnak a védelmében rejlik az ereje, az idényben 28 tétmérkőzésen nullázta le ellenfelét a torinói védelem.