BL, B-csoport: a Napoli hatgólos meccsen nyert; isztambuli iksz

2016.09.28. 22:39
A kép csalóka: nem a Napoli kergette a Benficát, hanem fordítva, de a portugálok nem jártak sikerrel (Fotó: AFP)
A labdarúgó Bajnokok Ligája 2. fordulójának szerdai játéknapján a B-csoportban a Napoli 4–2-re legyőzte a Benficát, a Besiktas pedig 1–1-es döntetlen játszott a Dinamo Kijevvel.

NAPOLI–BENFICA

Az olaszok a 20. percben Marek Hamsík révén szereztek vezetést, majd a második félidő első szakaszában bebiztosították a győzelmet. Dries Mertens előbb az 51., majd az 58. percben volt eredményes, a belga duplázása között pedig Arkadiusz Milik tizenegyesből talált be. A portugálok még a 71. percben szépíteni tudtak Goncalo Guedes révén, sőt a 86. percben két gólra is feljöttek Eduardo Salvio góljával, de ez csak a kozmetikázásra volt elegendő: 4–2.

A Napoli története során most először jutott négy gólig a legrangosabb európai sorozatban.

BAJNOKOK LIGÁJA
2. FORDULÓ, B-CSOPORT
NAPOLI (olasz)–BENFICA (portugál) 4–2 (1–0)
Nápoly. V:
Brych (német)
NAPOLI: Reina – Hysaj, Raúl Albiol (Makszimovics, 11.), Koulibaly, Gulam – Allan, Jorginho, Hamsík – Callejón (Insigne, 70.), Mertens (Giaccherini, 82.) – Milik. Vezetőedző: Maurizio Sarri
BENFICA: Júlio César – A. Almeida, Lisandro López, Lindelöf, Grimaldo – Semedo, Horta (E. Salvio, 56.), Fejsza (J. Gomes, 82.), Pizzi – Carillo (Guedes, 67.), Mitroglu. Vezetőedző: Rui Vitória
Gólszerző: Hamsík (20.), Mertens (51., 58.), Milik (54. – 11-esből), ill. Guedes (71.), E. Salvio (86.)

BESIKTAS–DINAMO KIJEV

A Besiktas az 1. fordulóban döntetlent játszott a Benfica vendégeként, így a törökök egyértelmű célja a három pont megszerzése volt a Dinamo Kijev ellen. Ricardo Quaresma a 29. percben meg is szerezte a vezetést a hazaiaknak, de a 65. percben a három perccel korábban becserélt 18 éves Viktor Cihankov borsot tört az isztambuli csapat orra alá. A játék képe alapján az 1–1-es döntetlen igazságos eredmény, egyik gárda sem tudott a másik fölé kerekedni.

BESIKTAS (török)–DINAMO KIJEV (ukrán) 1–1 (1–0)