BL, A-csoport: gálázott a Real; Ronaldo Puskás nyomdokain

2015.12.08. 22:35
Cristiano Ronaldo megállíthatatlan volt a Malmö ellen (Fotó: Action Images)
A labdarúgó Bajnokok Ligája A-csoportjának utolsó fordulójában a Real Madrid hazai pályán – többek között Cristiano Ronaldo négy és Karim Benzema három góljával – 8–0-ra kiütötte a Malmőt. A PSG Párizsban győzött 2–0-ra a Sahtar Doneck ellen.

REAL MADRID–MALMÖ

Annak ellenére, hogy a találkozó első tíz percében mindössze Karim Benzema gyenge lövése találta el a vendégek kapuját, nem kellett sokat várnia a Bernabéu közönségének a Real Madrid első góljára a Malmö ellen. A 12. percben Cristiano Ronaldo cselezgetett a bal oldalon, beadásából először Isco vette célba a vendégek kapuját. Ezt még mentették a gólvonalról a vendégek, a kipattanó azonban Benzema elé került, aki közelről már nem hibázott. 1–0

Nem kellett sokat várni a következő hazai találtra sem, hiszen újabb tizenkét perc elteltével Ronaldo remekül tekerte középre a labdát a jobb oldalról, és Benzema hét méterről a jobb felsőbe fejelt. 2–0

A folytatásban Ronaldo fejjel és lábbal is betalálhatott volna, de csúsztatása a kapu mellé szállt, míg lövéseit Johan Wiland hárította. A 39. percben már a svéd kapus sem tudta megakadályozni Ronaldót a gólszerzésben. A portugál tizennyolc méterről, a balösszekötő helyéről eresztett el egy szabadrúgást, a labda a svéd kapu bal alsó sarkában kötött ki. 3–0

A második félidőt ott folytatták a blancók, ahol az elsőt abbahagyták, és Ronaldo révén tovább folytatták a gólgyártást. A 47. percben Danilo lövése egy hazai védőről az üresen álló portugál elé pattant, aki hat méterről az üres kapuba bombázott (4–0). Három perccel később Danilo jobb oldali beadása után nem tudtak felszabadítani a védők, így újra Ronaldo elé került a labda, amely közelről a kapus lába mellett a kapu közepében kötött ki. 5–0

Az 59. percben pazar támadás végén Isco a lendületből érkező Ronaldóhoz passzolt, aki egy védő szorításában öt méterről a kapu jobb alsó sarokba pörgette a labdát. 6–0

Ezzel Cristiano Ronaldo lett az első labdarúgó, aki a Bajnokok Ligája-csoportkörében tizenegy gólt szerzett egy adott szezonban. Továbbá Puskás Ferenc, Alfredo di Stéfano és Hugo Sánchez után a portugál lett a negyedik játékos, aki európai kupameccsen négy gólt ért el a Real Madrid színeiben.

A 70. percben újabb játékos iratkozott fel a gólszerzők közé: Wiland védése után a második hullámban érkező Mateo Kovacic tizenegy méterről a kapu közepébe bombázott (7–0). Négy perccel később Kovacic labdát szerzett a svédek térfelén, majd Isco kiugratta Benzemát, és a francia mesterhármasra kerekítette góljai számát. 8–0

A Real Madrid veretlenül végzett az A-csoport élén. A svédek a kvartett negyedik helyén zártak, így ők búcsúztak az európai kupaküzdelmektől.

PSG–SAHTAR DONECK

A csoport másik találkozóján a hazai PSG tét nélkül lépett pályára hazai pályán, és ez a játék képén is igencsak meglátszott. Az első félidőben nagy részében a pálya közepén küzdöttek egymással a csapatok, így a helyzetek jórészt elmaradtak.

A második félidőben sem állt be nagy változás a gyepen, a franciák azonban kiharcolták a győzelmet. Az 57. percben remek kontra végén Zlatan Ibrahimovic Lucas Mourához passzolt, aki tizenhat méterről laposan a jobb alsó sarokba lőtt (1–0). A 86. percben Lucas visszaadta a kölcsönt, remek csúsztatása nyomán Ibrahimovic maga mögött hagyta a védőjét, és tíz méterről a kapuba helyezett. 2–0

A franciák a csoport második helyén jutottak a legjobb tizenhat együttes közé, az ukránok pedig a csoport harmadik helyén végeztek, így az Európa-ligában folytathatják.

BAJNOKOK LIGÁJA
A-CSOPORT, 6. FORDULÓ
Real Madrid–Malmö 8–0 (Benzema 12., 24., 74., C. Ronaldo 39., 47., 50., 59., Kovacic 70.)