Tájfutás: magyar aranyérem a hazai rendezésű szenior vb-n

MTI MTIMTI MTI
2011.07.08. 18:14
Wengrin Ágnes aranyérmet nyert a Baranya megyében rendezett, pénteken befejeződött szenior tájékozódási futó-világbajnokságon.

A 40 éves budapesti versenyző normáltávon győzött, míg rövidtávon ezüstérmet szerzett, akárcsak a 35 éven felüliek között indult Füzy Anna. A hosszabbik távon még további két bronzérmet szereztek a magyarok Simon Ágnes és Horváth Magda révén.

A több mint egyhetes versenyen öt földrész 44 országának 3600, 35 éven felüli futója vett részt, a legidősebb induló egy 97 éves finn sportember volt.

A legtöbb, 632 futó Finnországból érkezett, Magyarországot 201-en képviselték. A résztvevők 13 korosztályban versenyeztek, mindegyikben két számban avattak bajnokot.

Összesen tíz ország nyert aranyérmet, köztük héttel a svédek szerezték a legtöbbet. A legtöbb dobogós helyezést, 19-et a finnek gyűjtötték be.