Fraser-Pryce és Mo Farah duplázott

2013.08.16. 20:10
Liszenko ismét világbajnok (Fotók: Reuters)
Orbán Éva a 8. lett női kalapácsvetésben a moszkvai atlétikai világbajnokságon. A győzelmet London olimpiai bajnoka, Tatjana Liszenko szerezte meg. Shelly-Ann Fraser-Pryce és Mo Farah második aranyérmét szerezte az idei világbajnokságon. Usain bolt a negyedik idővel jutott a 200 méter döntőjébe.

NŐI KALAPÁCSVETÉS

Orbán Éva az első körben ötödikként lépett a dobókörbe, s egy biztonsági 67.17-tel indított, ami arra volt csak elegendő, hogy a két érvénytelen kísérlettel rendelkező ellenfelét megelőzve a 10. helyen álljon. Aztán a második kör remekül sikeredett.

Ezután a próbálkozás után 72.70 méterre repült a kalapács, Orbán pedig a hatodik helyre. Ezután sajnos már nem tudott javítani a magyar versenyző, de így is a nagyon dicséretes nyolcadik helyet szerezte meg – tehát így nem három, hanem hat kísérlete volt végül a fináléban.

Az első helyért az olimpiai bajnok Tatjana Liszenko és a Londonban második Anita Wlodarczyk különversenyt vívott. A harmadik körben a lengyel egy 77.79-es dobással átvette a vezetést, de Liszenko ezután egy 78.80-al tudatosította a riválisokban, hogy övé lesz az aranyérem.

Liszenko így az olimpiai bajnoki címe után megvédte a világbajnoki címét.

FÉRFI 10 000 MÉTER

A brit Mo Farah nyerte meg a férfi 5000 méteres síkfutást. Farah néhány napja a tízezer méteren is győzött.

Ezer méternél Isian Kiplangat Koech, kétezernél Mo Farah állt az élen, és bár a brit a folytatásban átadta a vezető pozíciót, a taktikai verseny az ő szája íze szerint alakult. Farah 600 méterrel a cél előtt vette át ismét a vezetést, és a célegyenesben magabiztosan tartotta maga mögött afrikai üldözőit.

NŐI 200 MÉTER

A 100 méteren világbajnok jamaicai Shelly-Ann Fraser-Pryce diadalmaskodott női 200 méteren. A Londonban olimpiai bajnok amerikai Allyson Felix a táv felénél megsérült. A második helyen az elefántcsontparti Murielle Ahoure végzett, aki először szerzett érmet szabadtéri világbajnokságon, míg a harmadik a távolugrás ezüstérmese, a nigériai Blessing Okagbare lett.

Fraser-Pryce remekül kapta el a rajtot, egyértelműen ő vezetett 70-80 méternél. Ekkor lehetett volna számítani Felix szenzációs második száz méterére. Ezzel szemben az amerikai futó megsérült, feladta a küzdelmeket, így a jamaicai sprinternek nem volt igazán nehéz dolga a győzelemhez.

FÉRFI SÚLYLÖKÉS

A férfi súlylökés döntőjében David Storl idei egyéni csúccsal megvédte címét. A német atléta 21.73 méterig jutott, a második helyen az amerikai Ryan Whiting (21.57) végzett, míg a dobogó legalsó fokára a londoni olimpián ezüstérmet szerző, most pedig idei legjobbját dobó Dylan Armstrong (21.34) állhat fel.

A 2007-es világbajnok, olimpiai bronzérmes Reese Hoffa „csak” negyedikként zárt, míg a szám kétszeres olimpiai bajnoka, Tomasz Majewski a hatodik helyen fejezte be a küzdelmeket, de idén a mostani dobásánál jobbra még nem volt képes.

FÉRFI 4x400

A papírformának megfelelően az Egyesült Államok nyerte meg a férfi 4x400 méteres váltófutást.

Az év idei legjobb eredményét produkáló amerikaiak mögött óriási csata folyt a második helyért: az oroszok negyedik embere, Vlagyimir Krasznov indult ezüstös pozícióban, de a jamaicaiak befutója, Javon Francis az ötödik helyről indulva megelőzte őt is, és a finisben visszaverte az utolsó kétségbeesett hazai támadást is.

ATLÉTIKAI VILÁGBAJNOKSÁG, MOSZKVA
FÉRFI 4x400, DÖNTŐ

1. Egyesült Államok (David Verburg, Tony McQuay, Arman Hall, LaShawn Merritt) 2:58.71