nemzetisport.hu 2017.10.23 18:35 Frissítve: 2017.10.23 18:49

Maratoni: a teljes élmezőny eltévedt a velencei versenyen – videó

Egészen különlegesre sikeredett a Velencében rendezett maratoni verseny befutója, a győztes ugyanis a helyi Eyob Faniel lett. Igaz, nem csak gyorsaságának köszönhette a sikert…

A 2 óra 12 perc 16 másodperc alatt célba érő futó legnagyobb erőssége ugyanis az volt, hogy kiismerte magát a környéken, hiszen a velencei futóklub oszlopos tagja.

Az élbolyt felvezető motoros ugyanis nem sokkal a hajrá előtt eltévedt, és rossz helyen fordult le.

A futók pedig mivel nem ismerték a velencei utcákat, követték, és csak száz méterekkel később vették észre, nem ismerős a táj.

Ezzel gyorsan össze is gyűjtöttek csaknem két perc hátrányt, ami pont elég volt Eyob Fanielnek, hogy kényelmesen bekocogjon a célba elsőként…

A Nemzeti Sport digitális formában - az e-újságért kattintson ide!

2018.07.15 23:22:19

Atlétika CSINTA SAMU

ALAPVONAL. Óhatatlanul belém villant: ez bizony meglett volna, ha Angyal János léce kerül az állványokra.

2018.07.10 09:12:50

Atlétika VINCZE SZABOLCS

Világbajnoki bronzérmesünk a 2020-as tokiói olimpiáig tervez, a folytatás sok mindentől függ.

2018.07.09 12:36:58

Atlétika VINCZE SZABOLCS, TUMBÁSZ HÉDI (Fotó)

A gátas úgy érzi, a magánéleti hullámvölgyek csak megerősítették az elmúlt egy esztendőben.

2018.07.06 23:43:11

Atlétika MIHÁLYI ANDRÁS

ALAPVONAL A Gyulai Memorial kapcsán az egyik beharangozóban azt lehetett olvasni, hogy »a világranglista első három helyezettje rajthoz áll női 400 gáton«, az ob-n volt olyan szám, amelyben az idei honi ranglista első négy helyezettje közül három nem indult el – történetesen a gát nélküli női 400-on. Nonszensz.