MTI/NSO 2017.12.18 11:58 Frissítve: 2017.12.18 12:05

Atlétika: Mo Farah lett az év brit sportszemélyisége

Először választották meg a hosszútávfutó Mo Farah-t az év brit sportszemélyiségének a BBC szavazói.

A négyszeres olimpiai bajnok azzal vívta ki az elismerést (83 524 szavazat), hogy az idei londoni világbajnokságon 10 ezer méteren arany-, ötezren pedig ezüstérmet nyert. A szomáliai születésű Farah a voksoláson Jonathan Rea északír superbike-motorversenyzőt (80 567) és Jonnie Peacock paraatlétát (73 429) előzte meg.

A negyedik Formula–1-es világbajnoki címét megszerző Lewis Hamilton (60 627) és a négyszeres Tour de France-győztes Chris Froome (47 683) – aki szeptemberben pozitív doppingtesztet produkált – nem került az első háromba; Hamilton hatodik lett, Froome hetedik.

2018.09.11 12:52:40

Atlétika LIPICZKY ÁGNES

„Tudom, hogy sok hibával élem az életem, de, mondjuk, egyben biztos vagyok: sosem amfetaminoztam.”

2018.08.12 10:31:19

Atlétika VINCZE SZABOLCS

Hét év után tért vissza Magyarországra a világklasszis amerikai hármasugró.

2018.08.12 00:12:52

NS–VÉLEMÉNY. Van a kontinens-viadalon egy stabil döntősünk az egyik legnehezebb versenyszámban.

2018.08.08 16:27:44

Atlétika VINCZE SZABOLCS (BERLIN)

Újdonsült Eb-érmesünknél nem áll meg az élet, máris azon morfondírozik, mit kellett volna másképp csinálnia.