Atlétika: Kevin Mayer világcsúcsot ért el tízpróbában

MTI MTIMTI MTI
2018.09.16. 21:38
Kevin Mayer 81 ponttal javította meg az amerikai Ashton Eaton eddigi rekordját (Fotó: AFP)
A világbajnok Kevin Mayer új világcsúcsot ért el tízpróbában a franciaországi Talence-ben rendezett versenyen.

Az idén fedett pályán hétpróbában világbajnok francia atléta nagyszerű teljesítményt nyújtott a kétnapos viadalon. A nemzetközi szövetség (IAAF) tájékoztatása szerint Mayer szombaton 100 méteren 10.55 másodpercet, távolugrásban 7.80 métert, súlylökésben 16.00 métert, magasugrásban 2.05 métert, majd 400 méteren 48.42 másodpercet ért el. Vasárnap hasonlóan jól folytatta, 110 m gáton 13.75 másodpercet, diszkoszvetésben 50.54 métert, rúdugrásban 5.45 métert, gerelyhajításban 71.90 métert, 1500 méteren pedig 4:36.11 percet produkált, így összességében 9126 pontot ért el.

A tavalyi londoni szabadtéri vb-n 8768 ponttal győztes sportoló mostani eredményével 81 ponttal javította meg az amerikai Ashton Eaton eddigi csúcsát, melyet a 2015-ös világbajnokságon állított fel Pekingben.

Ez volt néhány órán belül a második világcsúcs a sportágban, mivel a kenyai Eliud Kipchoge fantasztikus, 2:01:39 órás csúccsal nyerte meg délelőtt a Berlin Marathont.