Atlétika: Bolt megnyerte a jamaicai válogatót, Powell betlizett

MTI MTIMTI MTI
2013.06.22. 14:15
A hatszoros olimpiai bajnok Usain Bolt megnyerte a 100 métert a világbajnoki válogatónak számító jamaicai atlétikai bajnokságon, ugyanakkor korábbi világcsúcstartó honfitársa, Asafa Powell csak hetedik lett, így lemarad a moszkvai vb-ről. A Pekingben és Londonban egyaránt mindkét vágtaszámban és a sprintváltóval is győztes Bolt 2011-ben – miután a fináléban kizárták – nem tudta megnyerni a vb-t a klasszikus távon, így ezúttal válogatóznia kellett Kingstonban.

Noha a sportág jelenlegi legnagyobb sztárja eddig idén 100-on nem futott jól – a római Gyémánt Liga-versenyen Justin Gatlintől kikapott –, mindenképpen ő számított az esélyesnek. Győzött is, igaz, önmagához mérten visszafogott teljesítménnyel. A bajnoki címet 9.94 másodperces futással szerezte meg, négy századdal megelőzve Kemar Bailey-Cole-t és öttel Nickel Ashmeadet.

„A lényeg az volt, hogy biztosítsam a helyem a vb-n százon, és ezt megcsináltam" – mondta Bolt, aki még nem elégedett a formájával: mint kifejtette, ezúttal is sok volt a hiba a futásában, s ugyan menet közben szépen gyorsult, még közel sem úgy, ahogy elvárja magától.

A verseny legnagyobb szenzációja Asafa Powell betlije volt: a 9.72 másodperces egyéni csúccsal büszkélkedő, a váltóval világ- és olimpiai bajnok vágtázó kifejezetten gyenge, 10.22 mp-es idővel lett hetedik. Mivel a vb-csapatba – a címvédő Yohan Blake mellett – az első három kerül be, Powell lemarad az oroszországi világbajnokságról.

A nőknél a doppingügybe keveredett Veronica Campbell-Brown, valamint a jamaicai szövetség által a vb-re már korábban beválogatott, a pekingi és londoni olimpián is győztes Shelly-Ann Fraser-Price távollétében Kerron Stewart nyert 100-on. A 2008-as játékokon ezüstérmes futó 10.94 másodperces eredménnyel diadalmaskodott